Trwa ładowanie...
dg53dy2
dg53dy2

Analizy Online: Liczba klientów TFI spadła o 4% r/r do 2,05 mln w II kw.

Warszawa, 03.08.2016 (ISBnews) -  Jednostki uczestnictwa funduszy inwestycyjnych na koniec czerwca br. posiadało ok. 2,05 mln kllientów. To oznacza, że na przestrzeni drugiego kwartału z inwestowania zrezygnowało ok. 15,8 tys., a w skali roku 86 tys. (-4%) osób, wynika z szacunków Analiz Online.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dg53dy2

"W sumie, spadek liczby klientów w skali kwartału odnotowano w przypadku 12 z 20 TFI. Najwięcej pod względem ilościowym stracili dwaj liderzy rynku - Pioneer Pekao TFI i PKO TFI, którzy są najbardziej popularnymi towarzystwami wśród oszczędzających w funduszach. Pierwsze z wymienionych, mimo spadku liczby klientów, w II kwartale odzyskało pozycję lidera (451,7 tys.)" - czytamy w komunikacie.

Najlepiej z całej stawki wypadł Investors TFI, którego liczba klientów powiększyła się o 4,8 tys. Poza tym, po raz kolejny wyróżnił się NN Investment Partners TFI (+2,9 tys.), dla którego jest to piąty kwartał z rzędu, w którym notuje wzrost liczby oszczędzających w swoich funduszach, podano również.

"Na przestrzeni całego roku najwięcej klientów pozyskał wspomniany NN Investment Partners TFI (+24,0 tys.) oraz Legg Mason TFI" - czytamy w komunikacie.

Analiza została oparta na danych uzyskanych od 20 towarzystw.

(ISBnews)

dg53dy2

Podziel się opinią

Share
dg53dy2
dg53dy2