Trwa ładowanie...
d4glhzb
d4glhzb

Aplisens rekomenduje wypłatę 0,26 zł na akcję dywidendy za 2015 rok

Warszawa, 26.04.2016 (ISBnews) - Aplisens podjął uchwałę o rekomendowaniu przeznaczenia kwoty 3,43 mln zł, czyli 0,26 zł na jedną akcję, na wypłatę dywidendy, podała spółka.
Share
d4glhzb

"Jako dzień dywidendy zarekomendowano 8 lipca 2016, a jako termin wypłaty dywidendy - 22 lipca 2016 r." - czytamy w komunikacie.

W ocenie zarządu wypłata dywidendy w ww. wysokości jest uzasadniona w związku z zakończeniem realizacji głównych założeń inwestycyjnych ujętych w strategii rozwoju na lata 2014-2015, w ramach której m.in. zakończony został pierwszy etap budowy fabryki przetworników ciśnienia w Radomiu, zakończono budowę zakładu produkcji czujników i przetworników temperatury w Krakowie i dokapitalizowano spółkę zależną w Rosji oraz znajduje pokrycie w posiadanych na dzień podjęcia uchwały aktywach finansowych spółki i pozwala jednocześnie na finansowanie jej dalszego rozwoju.

"Rada nadzorcza spółki w tym samym dniu pozytywnie oceniła wniosek zarządu dotyczący podziału zysku za 2015 rok i wniosła o podjęcie przez zwyczajne walne zgromadzenie uchwały w sprawie przeznaczenia wypracowanego zysku netto za 2015 rok w sposób określony powyżej" - czytamy dalej.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

(ISBnews)

d4glhzb

Podziel się opinią

Share
d4glhzb
d4glhzb