Trwa ładowanie...
d4ifmqq

Aptekarze nie mogą kusić rabatami. Karta stałego klienta to niedozwolona reklama

Apteki nie mogą zachęcać do zakupów u siebie, oferując kartę stałego klienta - orzekł sąd. Według przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości jest to forma reklamy, a apteki reklamować się nie mogą.
Share
Karta stałego klienta jest formą reklamy, a ta w przypadku aptek jest niedozwolona - orzekł sąd.
Karta stałego klienta jest formą reklamy, a ta w przypadku aptek jest niedozwolona - orzekł sąd.Źródło: East News
d4ifmqq

Jedna z zarejestrowanych w Łodzi spółek, która jest właścicielem sieci aptek, dawała wydawała karty stałego klienta. Była na nich informacja o lokalizacji apteki i godzinach jej otwarcia, a dodatkowo karty upoważniały do rabatu na leki nierefundowane.

I to właśnie ta ostatnia kwestia zwróciła uwagę sądu - podaje wtorkowa "Rzeczpospolita". Umożliwienie osobie mającej kartę kupienia leku po niższej cenie to sposób na przywiązanie klienta do konkretnej apteki, a więc jest to forma reklamy - orzekli sędziowie.

Zobacz też: Apteki dla aptekarzy, leki tylko dla bogatych? Kontrowersyjny pomysł PiS

Na problem zwrócił uwagę najpierw wojewódzki, a potem Główny Inspektor Farmaceutyczny. Ponieważ spółka wielokrotnie odpierała zarzuty, sprawa trafiła ostatecznie przed Naczelny Sąd Administracyjny.

Ten orzekł, że karta uprawniająca do zniżki to forma reklamy. A reklama aptek, na mocy Prawa farmaceutycznego, jest zakazana. Dozwolone jest jedynie informowanie o lokalizacji i godzinach otwarcia takich placówek.

d4ifmqq

Podziel się opinią

Share
d4ifmqq
d4ifmqq