Trwa ładowanie...
d6b6w3r
10-03-2017 15:00

Arkadiusz Przybył został powołany na członka zarządu BZ WBK

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) - Rada nadzorcza Banku Zachodniego WBK powołała Arkadiusza Przybyła na członka zarządu z dniem 10 marca, podał bank. 

d6b6w3r
d6b6w3r

"Ponadto, rada nadzorcza banku podjęła uchwały powołujące z dniem 10 marca 2017 r. na stanowiska wiceprezesów zarządu banku następujące osoby, które sprawowały dotychczas funkcje członków zarządu banku: Andrzeja Burligę, Michaela McCarthy, Juana de Porras Aguirre, Mirosława Skibę oraz Feliksa Szyszkowiaka" - czytamy w komunikacie.

Arkadiusz Przybył posiada wieloletnie doświadczenia w bankowości. Od 2012 roku był prezesem Santander Consumer Banku z siedzibą we Wrocławiu, a wcześniej - w latach 2011-2012 - pracował w centrali Santander Consumer Finance w Madrycie, gdzie odpowiadał, m.in. za rozwój strategii i działalności oraz integrację rynków, a także za projekty związane z przejęciami spółek oraz wsparcie i nadzorowanie działalności Santander Consumer Finance w Polsce, podano w materiale.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji.
(ISBnews)

d6b6w3r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6b6w3r