Trwa ładowanie...
d44de8o
d44de8o

ARP do '15 zostanie przygotowana do debiutu na giełdzie - Baniak

13.06. Warszawa (PAP) - Agencja Rozwoju Przemysłu do 2015 r. zostanie przygotowana do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej...
Share
d44de8o

13.06. Warszawa (PAP) - Agencja Rozwoju Przemysłu do 2015 r. zostanie przygotowana do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu wiceminister skarbu Rafał Baniak. Dodał, że to nadrzędny cel dla zarządu ARP.

Rafał Baniak przedstawiał posłom informację nt. nowej strategii ARP, działającej już ponad 20 lat.

"Powołana była głównie do realizacji dużych restrukturyzacji podmiotów gospodarczych znajdujących się w rękach Skarbu Państwa. Z biegiem czasu (...) ten model funkcjonowania agencji wyczerpuje się. (...) Chcielibyśmy, żeby agencja była podmiotem działającym jak firma, która może dzięki aktywom swojego portfela, swojej aktywności, wspomagać polskie przedsiębiorstwa, podmioty operujące w Polsce" - powiedział.

d44de8o

Zdaniem wiceministra ARP powinna być też animatorem życia gospodarczego w sektorze prywatnym.

Poinformował, że strategia działania ARP na lata 2012-2015 zakłada m.in. wzrost wsparcia podmiotów gospodarczych ze środków funduszu restrukturyzacji do kwoty ok. 700 mln zł i wzrost salda pożyczek udzielanych osobom prawnym przynajmniej o 25 proc. - również do poziomu ok. 700 mln zł. Saldo poręczeń i gwarancji ma wzrosnąć do poziomu ok. 1 mld zł.

"Chcemy również (...) zwiększyć poziom finansowania inwestycji z wykorzystaniem kapitału obcego z obecnych 5 proc. do ok. 15-20 proc. - zapowiedział. Dodał, że ARP ma zwiększyć wsparcie dla projektów innowacyjnych z obecnych ponad 50 mln zł do poziomu blisko 600 mln zł. Wiceminister zaznaczył, że są to cele ambitne. (PAP)

luo/ mki/ mag/ jtt/

d44de8o

Podziel się opinią

Share
d44de8o
d44de8o