Trwa ładowanie...
d2butiw
15-09-2015 15:48

ARP liczy, że propozycje Hawe będą 'konstruktywne i atrakcyjne biznesowo'

Warszawa, 15.09.2015 (ISBnews) - Agencja Rozwoju Przemysłu (ARP) liczy, że propozycje ze strony Hawe będą "na tyle konstruktywne i atrakcyjne biznesowo", iż wierzyciele przystąpią do porozumienia, podała Agencja.

d2butiw
d2butiw

"Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami ARP, po raz kolejny dała szansę spółkom z GK Hawe. Zawarty 14 września br. standstill daje możliwość ustabilizowania sytuacji w GK Hawe i doprowadzenia do docelowego porozumienia restrukturyzacyjnego. Jest to jednak zadanie obarczone dużym ryzykiem. Obecnie kluczowe są działania zarządu Hawe mające na celu powiększenie grona sygnatariuszy. Standstill ma charakter otwarty" - czytamy w komunikacie.

ARP i Open Finance Obligacji Przedsiębiorstw Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych (najwięksi wierzyciele spółek z GK Hawe) podpisały krótkoterminowe porozumienie o charakterze standstill ze spółkami z Grupy Hawe. W związku z tym Hawe poinformowało, że odstąpiło od złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu.

Zgodnie z umową standstill, ostateczne porozumienie określające warunki i terminy spłaty zadłużenia wobec wierzycieli przez spółki z grupy Hawe zostanie zawarte w terminie do dnia 30 września 2015 roku.

Hawe nie wykupiło w ostatnim czasie obligacji o wartości ok. 40 mln zł. Ponadto zwrotu łącznie 95 mln zł domagały się wcześniej od grupy ARP i Alior Bank.

Grupa kapitałowa Hawe świadczy kompleksowe usługi operatorskie na bazie posiadanej infrastruktury światłowodowej oraz usługi projektowe i budowlane dla branży telekomunikacyjnej, elektroenergetycznej i samorządów terytorialnych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 333 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d2butiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2butiw