Trwa ładowanie...
d2dgbwi
d2dgbwi

Arteria liczy na pozyskanie przynajmniej jednego dużego klienta w tym roku

Warszawa, 13.03.2015 (ISBnews) - Arteria uczestniczy w postępowaniach na wybór do obsługi contact center dla największych firm i liczy, że pozyska w tym roku przynajmniej jednego poważnego gracza rynkowego, poinformował agencję ISBnews wiceprezes Wojciech Glapa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2dgbwi

"Liczymy, że w tym roku poszerzymy naszą bazę o usługi contact center dla kolejnego naprawdę dużego gracza rynkowego. Staramy się o klientów w energetyce, ale też wśród telekomów, firm finansowych, ubezpieczeniowych, ale także kablówek" - powiedział ISBnews Glapa.

Jak wskazał, spółka wypracowała szczególnie mocną pozycję na rynku usług contact center dla sektora energetycznego i uznaje go za segment strategiczny oraz źródło istotnych obrotów grupy przy znaczącym jego udziale w EBITDA.

"Jesteśmy największym zewnętrznym outsourcerem z naciskiem na zaawansowane, aktywne usługi posprzedażowe. Pracujemy obecnie dla Taurona, obsługując jego 5 mln klientów i Energi z 2 mln klientów. Wspieramy również działania posprzedażowe gazu grupy PGNiG. Świadczymy dla tych firm usługi handlowe i dystrybucyjne (np. obsługę zgłoszeń braku zasilania, czyli awaryjnego numeru 991), a także helpdesk dla platform elektronicznych biur obsługi klienta. Dzięki współpracy z nami te firmy osiągają wymierne i znaczące oszczędności finansowe, co jest naszym atutem w rozmowach z kolejnymi potencjalnymi klientami" - zaznaczył wiceprezes Arterii.

d2dgbwi

W jego ocenie, kolejną szansą rozwoju dla grupy Arterii jest potencjalna konsolidacja energetyki.

"Firmy energetyczne są przede wszystkim w procesie dynamicznych zmian wewnętrznych, a także zmiany filozofii działania w kierunku interakcji ze swoimi klientami, zamiast jedynie odbiorcami, jak traktowano ich wcześniej. Przykładem na to może być nasilająca się aktywność marketingowa koncernów energetycznych, generowanie nowej oferty produktowej, ale też zmiany wewnętrzne w celu poprawy efektywności, czy wchodzenie w segment multi-utility (wprowadzanie chociażby oferty gazowej). Mamy już tu do odegrania istotną rolę, a potencjalne fuzje w tej branży byłyby kolejną szansą na wypromowanie się u potencjalnych nowych partnerów" - ocenił Glapa.

Spodziewa się on ponadto postępującej hybrydyzacji usług firm energetycznych. "Wyobrażam sobie wprowadzenie przez firmy energetyczne chociażby usług finansowych, ale opracowanych przez pryzmat potrzeb klienta z branży utility, czyli np. ubezpieczenie od różnych sytuacji z dostawą mediów, czy ich przyłączeniem" - podsumował wiceprezes Arterii.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się usługach outsourcingowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,63 mln zł w 2013 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d2dgbwi

Podziel się opinią

Share
d2dgbwi
d2dgbwi