Trwa ładowanie...
d5p3p8b

Arteria: Nowa ustawa konsumencka pomaga wzmocnić pozycję rynkową

Warszawa, 02.07.2015 (ISBnews) - Arteria ocenia, że nowa ustawa konsumencka przyczynia się do umocnienia jej pozycji rynkowej. Grupa nadal pracuje nad akwizycjami w branży wsparcia sprzedaży, poinformował ISBnews prezes Marcin Marzec.

Share
d5p3p8b

"Minęło 6 miesięcy od wprowadzenia nowej ustawy konsumenckiej i, zgodnie z oczekiwaniami, mogę stwierdzić, że nasze dotychczasowe procedury, które implementowaliśmy w grupie znacznie wcześniej sprawdziły się w obliczu nowego otoczenia legislacyjnego. Nie ma mowy o spadku przychodów czy rentowności w segmencie call center" - powiedział Marzec w rozmowie z ISBnews.

"Zmiany te postrzegaliśmy jako szansę dla rozwoju naszego segmentu call center, ponieważ spodziewaliśmy się, że część spółek telemarketingowych będzie miała trudności, aby utrzymać dotychczasową rentowność prowadzonych projektów. Sytuacja rynkowa nam sprzyja i pracujemy nad potencjalnymi akwizycjami" - dodał prezes Arterii.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się w usługach outsourcingowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 149,5 mln zł w 2014 r.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d5p3p8b

Podziel się opinią

Share
d5p3p8b
d5p3p8b