Trwa ładowanie...
d26cnn7
20-10-2016 15:21

Artifex Mundi zaprezentuje nową grę 'Cute Dragons - Exotic Squash' w piątek

Warszawa, 20.10.2016 (ISBnews) - Artifex Mundi zaprezentuje swoją nową grę free-to-play "Cute Dragons - Exotic Squash" w piątek podczas Poznań Game Arena, podała spółka.

d26cnn7

"21 października, podczas targów Poznań Game Arena, Artifex Mundi zaprezentuje 'Cute Dragons - Exotic Squash', nową grę typu free-to-play. Po 'Bladebound' oraz 'Nightmares from the Deep: A Hidden Object Adventure' to trzeci tytuł spółki z segmentu free-to-play" - czytamy w komunikacie.

"Cute Dragons - Exotic Squash" to trzecia produkcja z segmentu free-to-play, która zostanie przedstawiona graczom. Dwie pierwsze, w formie tzw. soft launchu, są już dostępne na wybranych rynkach i urządzeniach mobilnych. Najnowszy tytuł to casualowa, nie wymagająca dużych nakładów czasowych, gra typu match 3, polegająca na układaniu i dopasowywaniu elementów. Podobne produkcje to obecnie jedna z popularniejszych form rozrywki na urządzeniach mobilnych, wskazano w informacji.

W ramach prowadzonej obecnie oferty publicznej akcji, zapisy dla inwestorów indywidualnych potrwają do jutra. Cena maksymalna akcji wynosi 33 zł. Debiut na GPW możliwy jest już w listopadzie 2016 roku, podano również.

"W piątek kończą się zapisy dla inwestorów indywidualnych, a my intensywnie pracujemy nad trwającą obecnie ofertą publiczną. Nie chcieliśmy jednak zapominać o naszych polskich fanach, dlatego planujemy zaznaczyć swoją obecność na PGA i właśnie tam zaprezentować naszą kolejną produkcję" - powiedział prezes Tomasz Grudziński, cytowany w komunikacie.

d26cnn7

Artifex Mundi posiada obecnie 45 gier, które regularnie generują przychody i średnio co 3 tygodnie na rynek wprowadza nową produkcję. Spółka jest producentem oraz wydawcą gier przygodowych w segmencie "Hidden Object Puzzle Adventure". Obecnie współpracuje z kilkoma zewnętrznymi deweloperami, którzy na jej zlecenie przygotowują kolejne tytuły. Do końca 2017 roku portfolio gier powinno urosnąć do 60.

"Dzięki stabilnym przychodom z segmentu HOPA mogliśmy inwestować w nowe obszary rozwoju i postawiliśmy właśnie na gry free-to-play. Prace nad czterema tytułami są bardzo zaawansowane - trzy już pokazaliśmy - i oczekujemy, że w 2017 roku zaczną one generować znaczące przychody" - dodał Grudziński.

2014 rok spółka zakończyła z przychodami w wysokości 16,7 mln zł i zyskiem netto na poziomie 5,7 mln zł. W 2015 roku przychody wzrosły do 17,5 mln zł, a zysk do 7 mln zł, czyli o 23 proc. w stosunku do poprzedniego okresu. Artifex Mundi nie zwolnił tempa również w I półroczu 2016 roku, gdy przychody wyniosły 10,6 mln zł, a zysk netto 3,3 mln zł.

Spółka jest wydawcą oraz producentem gier przygodowych. W portfolio Artifex Mundi znajdują się obecnie 44 gry. Artifex Mundi kończy prace nad czterema grami free-to-play, z których przychody powinny być widoczne w wynikach już w 2017 r.

(ISBnews)

d26cnn7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26cnn7