Trwa ładowanie...
d6nqkgp

Asseco będzie walczyło o utrzymanie marż, ale może być to trudne

24.03. Warszawa (PAP) - Asseco Poland chce w 2014 r. walczyć o utrzymanie marż na poziomach z 2013 r., ale m.in. w związku z coraz większą presją klientów na ceny będzie to trudne...

d6nqkgp
d6nqkgp

24.03. Warszawa (PAP) - Asseco PolandAsseco Poland (Zobacz notowania spółki ») chce w 2014 r. walczyć o utrzymanie marż na poziomach z 2013 r., ale m.in. w związku z coraz większą presją klientów na ceny będzie to trudne - poinformował Rafał Kozłowski, wiceprezes Asseco Poland.

"Chcielibyśmy w tym roku walczyć o utrzymanie marż, ale jest coraz większa presja klientów na ceny więc jest to coraz trudniejsze" - powiedział dziennikarzom Kozłowski.

"Dodatkowo są kontrakty, na które ponieśliśmy nakłady, a nie będą one jeszcze w fazie pełnej realizacji, co ma oczywiście wpływ na ich rentowność" - dodał.

W 2013 r. rentowność brutto na sprzedaży grupy spadła o 2 p.p. do 24,7 proc., a rentowność operacyjna spadła o 1,4 p.p. do 10,4 proc.

d6nqkgp

Zysk operacyjny grupy Asseco w 2013 r. zmniejszył się do 610,5 mln zł z 651,8 mln zł. Kozłowski zwraca jednak uwagę, że wynik jest o około 80 mln zł niższy przez amortyzację produktów i programów opcyjnych z zakupu innych spółek, a oczyszczony zysk operacyjny byłby na poziomie 706,6 mln zł wobec 755,7 mln zł przed rokiem.

Negatywnie na rentowność Asseco wpłynęła w minionym roku m.in. konieczność dokonania 28 mln zł odpisu na projekt ŚKUP. Jak wyjaśnił wiceprezes większość tej kwoty to odpis prac merytorycznych, a nie na spodziewane kary umowne.

Kozłowski poinformował, że negatywnie na rentowność w 2013 r. wpłynęło m.in. przygotowanie, w tym zwiększenie zatrudnienia, to świadczenia kontraktu dla Orange, jak również przygotowanie do nowego kontraktu w ZUS.

Negatywny wpływ na wyniki w 2013 r. miał wpływ m.in. odpis wartości bonów Prokomu Investment w wysokości 14,3 mln zł. Asseco w ramach rozliczeń z Prokomem przejęło jednak większość udziałów w spółce Park Wodny Sopot i liczy, że po potwierdzeniu wyceny będzie mogło rozwiązać całość lub część rezerwy.(PAP)

gsu/ ana/

d6nqkgp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6nqkgp