Trwa ładowanie...
dsowz2h

Asseco BS będzie chciało wypłacić wysoką dywidendę za 2009 r.

12.03. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions, które na koniec 2009 r. miało ponad 48 mln zł wolnych środków, będzie chciało wypłacić wysoką dywidendę za miniony rok, a górną...

dsowz2h
dsowz2h

12.03. Warszawa (PAP) - Asseco Business Solutions, które na koniec 2009 r. miało ponad 48 mln zł wolnych środków, będzie chciało wypłacić wysoką dywidendę za miniony rok, a górną granicą jest wysokość zysku. Na koniec 2009 r. portfel zamówień spółki na 2010 r. miał wartość 91,8 mln zł i był na poziomie 59 proc. ubiegłorocznych przychodów - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawicele Asseco BS.

"Na pewno wypłacimy wyższą dywidendę niż w minionym roku. Mamy ponad 48 mln wolnych środków i jedynym ograniczeniem w wypłacie jest wysokość ubiegłorocznego zysku oraz fakt, że potrzebujemy około 30 mln zł wolnych środków, jako pewnej poduszki bezpieczeństwa" - powiedział prezes Asseco BS Romuald Rutkowski.

"Zarząd podejmie uchwałę w sprawie dywidendy w najbliższy wtorek, a rada nadzorcza zajmie się uchwałą w tej sprawie w środę" - dodał.

Za 2008 r. spółka wypłaciła ponad 14 mln zł dywidendy, co dało 0,42 zł na akcję.

dsowz2h

W 2009 r. Asseco BS miało 22,43 mln zł zysku netto w porównaniu do 24,12 mln zł rok wcześniej, zysk operacyjny spadł do 26,76 mln zł z 28,69 mln zł, a przychody zmniejszyły się do 156,2 mln zł z 168,4 mln zł.

"Wyniki okazały się zgodne z naszymi oczekiwaniami i uważamy, że są niezłe, biorąc pod uwagę, że miniony rok był nazywany rokiem kryzysowym. Nasze wyniki były lepsze niż w 2008 r., gdyby uwzględnić poniesione przez nas koszty restrukturyzacji" - powiedział Rutkowski.

W wyniku prowadzonej restrukturyzacji zatrudnienie w Asseco BS w 2009 r. spadło o 50 osób do 665 osób. Spółka wdrożyła system analizy projektowej, który umożliwia ocenę rentowności projektów, położyło też większy nacisk na kontrolę wydatków. W spółce zmieniono system wynagrodzeń, tak aby uzależnić je od poziomu wyniku, wdrożono też jednolity system informatyczny w zakres kadr, płac i finansów.

Na koniec 2009 r. wartość portfela zamówień Asseco BS na 2010 miała wartość 91,8 mln zł w tym zamówienia na systemy ERP to 77,4 mln zł, a w segmencie outsourcingu 14,4 mln zł. Na koniec 2008 r. wartość portfela wynosiła 90 mln zł.

dsowz2h

"Nasz obecny backlog stanowi 59 proc. sprzedaży za ubiegły rok. Przed rokiem wskaźnik ten wynosił 58 proc., więc możemy powiedzieć, że sytuacja wyjściowa jest podobna" - powiedział Rutkowski.

"Jeśli chodzi o nasze tegoroczne wyniki to możemy powiedzieć, że na pewno będziemy chcieli uzyskać jak najwyższy poziom rentowności" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka nie planuje żadnych akwizycji, gdyż nie zależy jej na posiadaniu kolejnego systemu ERP.

Nie wykluczył jednak inwestycji w małe, ciekawe podmioty w ramach programu "Inwestuj z Asseco". Asseco BS zainteresowane jest projektami, które uzupełnią ofertę spółki.(PAP)

gsu/ gor/

dsowz2h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsowz2h