Trwa ładowanie...
d21m6z9

Asseco BS czuje się bezpiecznie z obecnym backlogiem na 2009 r.

05.11. Warszawa (PAP) - Obecny backlog Asseco Business Solutions (ABS) na 2009 r. stanowi 80 proc. sprzedaży zrealizowanej w minionym roku i spółka czuje się komfortowo z taką...

d21m6z9
d21m6z9

05.11. Warszawa (PAP) - Obecny backlog Asseco Business Solutions (ABS) na 2009 r. stanowi 80 proc. sprzedaży zrealizowanej w minionym roku i spółka czuje się komfortowo z taką kontraktacją, w kontekście całorocznych wyników. ABS nie pracuje nad żadnymi akwizycjami, a dysponuje ponad 38 mln zł wolnych środków, co oznacza, że spółka z zysku za 2009 po raz kolejny może wypłacić wysoką dywidendę. Niebawem kończą się lock-upy na ponad 10 proc. akcji spółki.

"Czujemy się bezpiecznie z tym backlogiem. Poza tym rynek się ustabilizował, wszystko wróciło do normy. O ile jeszcze w drugim kwartale rozmowy z klientami się przeciągały, to teraz jest już lepiej" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami prezes ABS Romuald Rutkowski.

"Czwarty kwartał ubiegłego roku był dobry i nic nie wskazuje, żeby w tym miało być źle" - dodał.

Obecny backlog ABS na 2009 r. ma wartość 134,4 mln zł, w tym 113,77 mln zł w segmencie ERP, 17,19 mln zł w outsoursingu i 3,46 mln złw pozostałych obszarach.

d21m6z9

Rutkowski poinformował, że niebawem ABS podpisze umowę na wdrożenie systemu finansowo-księgowego w Asseco Dach i spodziewa się, że będzie to przepustka do wdrożeń w kolejnych firmach w grupie Asseco.

Po trzech kwartałach 2009 r. ABS wypracowało 15,13 mln zł zysku netto, 17,9 mln zł zysku operacyjnego, 25,3 mln zł EBITDA i 110,9 mln zł przychodów.

"W kontekście faktu, że ten rok jest oceniany jako kryzysowy, uważamy, że nasze wyniki nie są złe, gdyż są zbliżone do rezultatów z bardzo dobrego minionego roku. W wynikach po trzech kwartałach widoczne są efekty prowadzonej restrukturyzacji i zmiany polityki sprzedażowej" - powiedział Rutkowski.

Obecnie ABS dysponuje 38,3 mln zł wolnych środków pieniężnych. Spółka nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie akwizycji, ani nie planuje innych projektów, które mogłyby zaabsorbować gotówkę. Możliwe więc, że spółka po raz kolejny wypłaci wysoką dywidendę.

d21m6z9

"Wypłata dywidendy w takiej wysokości, jak w ubiegłym roku, nie powinna stanowić żadnego zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa finansowego" - powiedział Rutkowski.

W ocenie przedstawicieli ABS nawet zmniejszenie posiadanej wolnej gotówki do np. 20 mln zł nie powinno stanowić zagrożenia dla bezpieczeństwa finansowego spółki.

ABS zadebiutowało na GPW 19 listopada 2007 r. Rutkowski przypomniał w czwartek, że dwa lata od debiutu kończą się ustanowione lock-upy na ponad 10 proc. akcji spółki, które są w posiadaniu m.in. członków zarządu, rady nadzorczej i innych pracowników spółki.(PAP)

gsu/ jtt/

d21m6z9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21m6z9