Trwa ładowanie...
duqzwgd

Asseco ma dobre perspektywy i nic niepokojącego się w spółce nie dzieje - Góral

23.11. Warszawa (PAP) - Asseco Poland ma bardzo dobre perspektywy i w spółce nie dzieje się nic co mogłoby zaniepokoić inwestorów. Jedynym powodem poniedziałkowego komunikatu...

duqzwgd
duqzwgd

23.11. Warszawa (PAP) - Asseco Poland ma bardzo dobre perspektywy i w spółce nie dzieje się nic co mogłoby zaniepokoić inwestorów. Jedynym powodem poniedziałkowego komunikatu Asseco Poland była chęć wyjaśnienienia, że wcześniejsze wypowiedzi przedtawiceli spółki odnośnie wyników nie stanowiły prognozy na 2009 r. - poinformował PAP Adam Góral, prezes Asseco Poland.

"Spółka ma bardzo dobre perspektywy i absolutnie nic niepokojącego się nie dzieje" - powiedział PAP Góral, pytany o powody poniedziałkowego komunikatu.

"Jedynym powodem dzisiejszego komunikatu był fakt, że nasze wypowiedzi zostały zinterpretowane jako prognoza zysku w rozumieniu obowiązujących przepisów, a w rzeczywistości taką prognozą nie były" - dodał.

Zarząd Asseco Poland w poniedziałkowym komunikacie wyjaśnił, że wypowiedzi przedstawicieli spółki na konferencjach prasowych po wynikach za drugie półrocze i III kw. o spodziewanych wynikach w 2009 r. nie były oficjalnymi prognozami zarządu, a jedynie zapewnieniem, że spółka pomimo trudnych uwarunkowań rynkowych osiągnie dobre rezultaty w 2009 r.

duqzwgd

"Jeżeli z jakichkolwiek powodów jakikolwiek podmiot uznał lub mógł uznać ww. wypowiedzi Prezesa Zarządu Asseco Poland SA za prognozę zysku w rozumieniu przepisu art.2 pkt.10) rozporządzenia Komisji Wspólnoty (WE) nr 809/2004 z dnia 24 kwietnia 2004r., Prezes Zarządu jak też cały Zarząd spółki niniejszym te wypowiedzi odwołuje z zastrzeżeniem zawartym w zdaniu następnym. Odwołanie wypowiedzi Prezesa Zarządu nie dotyczy stwierdzenia, że spółka będzie dążyła do osiągnięcia jak najlepszych wyników" - napisało Asseco w komunikacie.(PAP)

gsu/ jtt/

duqzwgd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duqzwgd