Trwa ładowanie...
d1gj0f1

Asseco Poland planuje przeprowadzenie oferty w II kwartale 2010

25.02. Warszawa (PAP) - Asseco Poland chce przeprowadzić ofertę do 3,41 mln zł akcji serii I na podstawie prospektu zawierającego dane finansowe za 2009 rok. Zarząd spodziewa się,...

d1gj0f1
d1gj0f1

25.02. Warszawa (PAP) - Asseco Poland chce przeprowadzić ofertę do 3,41 mln zł akcji serii I na podstawie prospektu zawierającego dane finansowe za 2009 rok. Zarząd spodziewa się, że nastąpi to w drugim kwartale - podała spółka w komunikacie.

"Zamiarem Spółki jest kontynuacja prac nad przeprowadzeniem oferty publicznej akcji z prawem poboru. Jednocześnie ze względu na zbliżający się termin publikacji rocznych sprawozdań finansowych, który przypada w dniu 19 marca 2010 r., zarząd uznał, iż celowym będzie przeprowadzenie oferty na podstawie prospektu emisyjnego zawierającego informacje finansowe za pełen rok obrotowy 2009. W związku z powyższym, niezwłocznie po publikacji sprawozdań finansowych, spółka przedstawi Komisji Nadzoru Finansowego do zatwierdzenia prospekt emisyjny uzupełniony o dane finansowe za rok obrotowy 2009" - napisano.

"W konsekwencji zarząd spodziewa się, iż oferta zostanie przeprowadzona w drugim kwartale br., po zatwierdzeniu przez KNF uzupełnionego prospektu emisyjnego. Szczegółowe informacje na temat parametrów i harmonogramu Oferty zostaną podane do publicznej wiadomości w terminie późniejszym. Ponadto spółka informuje, że obrót prawami poboru zapisanymi na rachunkach inwestorów w dniu 4 lutego 2010 r. nie będzie możliwy do czasu zatwierdzenia i publikacji prospektu emisyjnego. Do tego czasu zapisane na rachunkach inwestorów prawa poboru pozostaną nieaktywne" - dodano.

W styczniu zarząd Asseco Poland zdecydował o podwyższeniu kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o nie więcej niż 3,41 mln akcji serii I z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Środki z emisji mają sfinansować akwizycje małej i średniej wielkości podmiotów działających w branży IT przede wszystkim na terenie Europy Zachodniej.(PAP)

epo/ ana/

d1gj0f1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gj0f1