Trwa ładowanie...
d4cfsc5

Asseco Poland podpisało z ZUS umowy o wartości 652,35 mln zł

08.10. Warszawa (PAP) - Asseco Poland podpisało z ZUS umowę o wartości 403,15 mln zł na utrzymania usług IT dla procesów biznesowych realizowanych przez ZUS i świadczenie usług...

Share
d4cfsc5

08.10. Warszawa (PAP) - Asseco Poland podpisało z ZUS umowę o wartości 403,15 mln zł na utrzymania usług IT dla procesów biznesowych realizowanych przez ZUS i świadczenie usług serwisowych Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI). Kontrakt będzie obowiązywał do 10 października 2013 r. Asseco podpisało też umowę na modyfikację i rozbudowę oprogramowania KSI, w związku z czym wartość umów podpisanych przez Asseco z ZUS w ciągu ostatniego roku to 652,35 mln zł netto - poinformowała spółka w komunikacie.

Przedmiotem pierwszej umowy jest świadczenie przez spółkę szerokiego katalogu usług, w tym w szczególności: utrzymania usług IT dla procesów biznesowych realizowanych przez ZUS, utrzymania usług aplikacyjnych IT, utrzymania usług narzędzi wspomagających zarządzanie IT, wsparcia procesów zarządzania IT. Ponadto przedmiotem umowy jest świadczenie usług serwisowych, w tym obejmujących obsługę incydentów i usuwanie nieprawidłowości działania Kompleksowego Systemu Informatycznego oraz świadczenie usług dodatkowych wynikających z rozwoju organizacyjnego ZUS, realizowanych na podstawie osobnych zleceń.

"W związku z faktem, iż w dniu 8 października 2010 r. podpisana została przez spółkę i ZUS druga umowa w przedmiocie modyfikacji i rozbudowy oprogramowania Kompleksowego Systemu Informatycznego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych łączna wartość wynagrodzenia netto z tytułu realizacji umów zawartych przez spółkę z ZUS, w ostatnich 12 miesiącach, wynosi netto 652.354.918,03 zł" - napisano w raporcie.

PAP w środę informowała, że koszt utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS w najbliższych trzech latach wyniesie 403 mln zł netto, a koszt modyfikacji i rozbudowy systemu 249 mln zł netto.(PAP)

gsu/ ana/

d4cfsc5

Podziel się opinią

Share
d4cfsc5
d4cfsc5