Trwa ładowanie...
d1w9sr9

Asseco rozmawia o zaangażowaniu EBOR-u w R-Style, środki mogą trafić na akwizycje

14.11. Warszawa (PAP) - Asseco prowadzi rozmowy z EBOR-em w sprawie zaangażowania banku w rosyjską spółkę R-Style Softlab. Jedna z rozważanych opcji to objęcie nowej emisji akcji,...

d1w9sr9
d1w9sr9

14.11. Warszawa (PAP) - Asseco prowadzi rozmowy z EBOR-em w sprawie zaangażowania banku w rosyjską spółkę R-Style Softlab. Jedna z rozważanych opcji to objęcie nowej emisji akcji, z której środki mogłyby zostać wykorzystane na akwizycje. Asseco niedługo zacznie przygotowywać system def300 na rynek rosyjski - poinformował prezes spółki Adam Góral.

"Trwają obecnie rozmowy z EBOR-em, które są na wstępnym etapie. Nie możemy wykluczyć, że będzie nowa emisja, choć na razie trudno mówić o konkretach" - powiedział na konferencji Góral.

"Jeśli będzie nowa emisja to prawdopodobnie zostanie wykorzystana na akwizycje" - dodał.

Asseco Poland w lipcu podpisało umowę, w wyniku której stało się większościowym udziałowcem w rosyjskiej spółce R-Style Softlab. Całkowity koszt transakcji wyniósł 28 mld USD. Dodatkowo Asseco Poland ma opcję call na pozostałe 30 proc. akcji. Opcja może być zrealizowana pomiędzy 1 maja 2016 r. a 31 grudnia 2016 roku. R-Style Softlab jest rosyjskim producentem oprogramowania dla sektora bankowego i finansowego.

d1w9sr9

Asseco nie ujawniło wyników rosyjskiej spółki za III kw. 2013 r. Podało natomiast, że rynek wschodnioeuropejski, na który oprócz działalności w Rosji składa się działalność w Gruzji i na Litwie, wygenerował w tym czasie 2,8 mln zł EBIT i 46,6 mln zł przychodów.

Prezes poinformował, że Asseco wkrótce uruchomi projekt przygotowania swojego głównego systemu dla banków - def3000 na rynek rosyjski.

"Rosyjscy partnerzy potrzebują nowego rozwiązania. Miałem spotkania z bankami rosyjskimi i oni mówią, że na nas liczą" - powiedział.

Góral poinformował też, że chce, aby produkty Asseco Poland, w tym def3000 znalazły się wysoko w raportach firmy analitycznej Gartner, co ma im pomóc w ekspansji międzynarodowej.(PAP)

gsu/ ana/

d1w9sr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1w9sr9