Trwa ładowanie...
d140bn6

Asseco wdrożyło system zarządzania strefą parkowania w Rzeszowie za 11,6 mln zł

Warszawa, 17.12.2015 (ISBnews) - Asseco wdrożyło w Rzeszowie system obsługi i zarządzania strefą płatnego parkowania, podała spółka. Wartość kontraktu, dofinansowywanego z UE, to blisko 11,6 mln zł brutto.

Share
d140bn6

"W tym projekcie naszymi podwykonawcami były tylko polskie firmy, głównie z Podkarpacia. To przedsięwzięcie pokazuje, że polscy przedsiębiorcy potrafią świetnie ze sobą współpracować. Uważam, że jeśli tylko jest taka możliwość, to polskie firmy powinny wspierać siebie nawzajem" - powiedział prezes Asseco Poland Adam Góral, cytowany w komunikacie.

Wdrażany system stanowi dopełnienie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportu (RIST). "Jego zadaniem jest poprawa warunków funkcjonowania komunikacji publicznej w centrum Rzeszowa poprzez ułatwienie mieszkańcom parkowania i skrócenie czasu poszukiwania wolnego miejsca postojowego" - czytamy w komunikacie.

Asseco zaprojektowało stałą organizację ruchu dla Strefy Płatnego Parkowania oraz system do jej obsługi i zarządzania w raz ze współpracującymi z nim tablicami zmiennej treści i parkomatami zasilanymi z akumulatorów i ogniw solarnych, podano także.

d140bn6

"Ponadto utworzono Centrum Obsługi Strefy Płatnego Parkowania i wyposażono go w sprzęt teleinformatyczny, m.in. serwery, komputery mobilne i stacjonarne oraz sprzęt sieciowy, a także przeszkolono pracowników. Asseco wykonało cały kontrakt, realizowany w trybie zaprojektuj i wybuduj, w ciągu zaledwie 6 miesięcy" - czytamy dalej.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2015).

(ISBnews)

d140bn6

Podziel się opinią

Share
d140bn6
d140bn6