Trwa ładowanie...
d1vpvr7

ATM będzie współpracował z wchodzącym do Polski szwajcarskim CloudSigma

Warszawa, 27.06.2016 (ISBnews) - ATM - operator marki Atman - rozpoczyna współpracę z wchodzącym do Polski szwajcarskim CloudSigma - dostawcą chmury obliczeniowej działającym na czterech kontynentach, podała spółka.

Share
d1vpvr7

"CloudSigma rozpoczyna działalność w Polsce. Swoje serwery szwajcarska spółka powierzyła partnerowi, operatorowi największego centrum danych w naszym kraju. Atman będzie wspierał CloudSigmę na polskim rynku nie tylko swoim zapleczem technologicznym, ale także wieloletnim doświadczeniem biznesowym" - czytamy w komunikacie.

CloudSigma to szwajcarska firma założona w 2009 roku, obecna w Europie Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Azji i Australii, świadcząca usługi m.in. dla Europejskiej Agencji Kosmicznej czy Deutsche Boerse - spółki zarządzającej frankfurcką giełdą. W Polsce, w związku z rosnącym zainteresowaniem cloud computingiem, Big Data i usługami IaaS, firma uruchomi w tym roku sprzedaż rozwiązań chmurowych zarówno dla dużych, jak i małych firm, podano w informacji.

"Ulokowanie części infrastruktury IT w naszym kraju pozwoli CloudSigmie spełnić restrykcyjne regulacje prawne związane z przetwarzaniem danych. Firma funkcjonować będzie w Polsce w ramach spółki zależnej, podlegającej wyłącznie lokalnym regulacjom" - czytamy dalej.

d1vpvr7

"Rozpoczęcie działalności na polskim rynku to dla nas ważna decyzja. Liczymy na to, że stanie się on fundamentem naszej ekspansji w tej części Europy. Obecność w Polsce pozwoli nam także na budowanie chmurowych klastrów geolokalizacyjnych pomiędzy trzema platformami chmurowymi CloudSigmy znajdującymi się na terenie Europy - w Zurychu, Frankfurcie i Warszawie" - powiedział CEO i współzałożyciel CloudSigmy Robert Jenkins, cytowany w komunikacie.

Przy wejściu do Polski kluczowe było znalezienie odpowiedniego partnera, dysponującego światowej klasy data center. O wyborze Atmana zdecydowały takie czynniki, jak najwyższy poziom bezpieczeństwa przechowywanych i przetwarzanych danych oraz świetne warunki telekomunikacyjne zapewniane przez sieć Atman: zasięg łączy, współpraca z operatorami Tier 1 i obecność w wielu europejskich i polskich punktach wymiany ruchu, które gwarantują wyjątkowo niski poziom opóźnień pakietów, podkreślono w komunikacie.

"Jako operator największego w Polsce data center, widzimy wiele korzyści z partnerstwa z CloudSigmą. To jeden ze znanych na całym świecie dostawców chmury obliczeniowej, świadczący usługi bardzo wymagającym klientom. Ta kooperacja jest istotną częścią strategii Atmana i doskonale wpisuje się w obecny trend konsolidacji rynku IT" - zaznaczył prezes ATM Sylwester Biernacki, cytowany w komunikacie.

ATM jest notowanym na GPW liderem polskiego rynku centrów danych i ekspertem w zakresie bezpieczeństwa transmisji i przetwarzania danych. Pod marką Atman świadczy usługi kolokacji i hostingu oraz usługi w chmurze we własnych centrach danych o łącznej powierzchni 13 600 m2. Wykorzystując swoje łącza zagraniczne i sieci światłowodowe w największych miastach Polski, Atman oferuje usługi szerokopasmowe, w tym dostęp do Internetu i transmisję danych. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.
(ISBnews)

d1vpvr7

Podziel się opinią

Share
d1vpvr7
d1vpvr7