Trwa ładowanie...
d6yr84b

ATM SA odwołuje politykę dywidendową, zarząd będzie rekomendował przeznaczenie zysku na kapitał

25.04. Warszawa (PAP) - ATM, po podziale na ATM i ATM Systemy Informatyczne, odwołuje politykę dywidendową i będzie rekomendował przeznaczenie zysku za 2011 roku na kapitał...

Share
d6yr84b

25.04. Warszawa (PAP) - ATM, po podziale na ATM i ATM Systemy Informatyczne, odwołuje politykę dywidendową i będzie rekomendował przeznaczenie zysku za 2011 roku na kapitał rezerwowy - poinformowała spółka w środowym komunikacie.

Zgodnie z dotychczasową polityką dywidendową, zarząd spółki rekomendował corocznie akcjonariuszom wypłatę dywidendy w wysokości uzależnionej od notowań akcji w ostatnim miesiącu roku, po zastosowaniu wskaźnika EURIBOR powiększonego o 0,5 proc.

"Rezygnacja ze stosowania powyższej reguły przez ATM wynika z planów inwestycyjnych ATM związanych z intensywną rozbudową centrów danych do roku 2015, co mogłoby spowodować, że wypłata dywidendy w tym okresie byłaby ze szkodą dla Emitenta i jej akcjonariuszy" - napisano w komunikacie.

"Natomiast sprawą otwartą jest możliwość regularnego wypłacania dywidendy przez ATM Systemy Informatyczne, spółkę kontynuującą działalność informatyczną ATM po podziale. Adekwatną do celów i możliwości spółki politykę w tym zakresie ogłosi Zarząd ATM Systemy Informatyczne SA raportem bieżącym po uzyskaniu przez ATM SI statusu spółki giełdowej" - dodano.

NWZ ATM-u podjęło wcześniej uchwałę o podziale spółki na dwie niezależne firmy i wydzieleniu jej części do spółki ATM Systemy Informatyczne.

Podział ma zostać dokonany bez obniżenia kapitału zakładowego ATM. W wyniku podziału mają powstać dwie niezależne firmy: telekomunikacyjna (ATM) i wyspecjalizowana w integracji IT (ATM Systemy Informatyczne).(PAP)

seb/ osz/

d6yr84b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6yr84b
d6yr84b