Trwa ładowanie...
d3nph4w
d3nph4w

Avtech Aviation zadebiutuje na NewConnect w środę (opis)

26.07. Warszawa (PAP) - Avtech Aviation&Engineering (AAE), spółka z branży lotniczej, zadebiutuje na rynku NewConnect w środę, 27 lipca. 2 mln zł z emisji firma przeznaczy na...
Share
d3nph4w

26.07. Warszawa (PAP) - Avtech Aviation&Engineering (AAE), spółka z branży lotniczej, zadebiutuje na rynku NewConnect w środę, 27 lipca. 2 mln zł z emisji firma przeznaczy na rozbudowę i unowocześnienie bazy serwisowej dla statków powietrznych w Wielkiej Brytanii oraz zwiększenie kapitału zakładowego - poinformowała we wtorek spółka w komunikacie.

Do obrotu zostało dopuszczonych 7.359,095 akcji zwykłych o wartości nominalnej 0,05 GBP.

Z oferty prywatnej spółka pozyskała ponad 2 mln zł, które przeznaczy na rozbudowę i unowocześnienie bazy serwisowej dla statków powietrznych w Wielkiej Brytanii oraz zwiększenie kapitału zakładowego - napisano w komunikacie.

d3nph4w

Spółka działa na rynku konserwacji, napraw i remontów samolotów od ponad 30 lat. Prowadzi też stację obsługi technicznej.

AAE posiada niezbędne certyfikaty Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego obsługi technicznej (PART-145) oraz uprawnienia umożliwiające obsługę samolotów zarejestrowanych w USA.

AAE będzie drugą brytyjską spółką, która wejdzie na polski rynek alternatywny.

Światowy rynek MRO, na którym działa AAE, był w 2008 r. wart 48 mld dol. Szacuje się, że w ciągu najbliższych 10 lat jego wartość może osiągnąć 58 mld dol - napisano w komunikacie. (PAP)

ksz/ osz/

d3nph4w

Podziel się opinią

Share
d3nph4w
d3nph4w