Trwa ładowanie...

Awaria wody w Skierniewicach. Zamknięty basen, beczkowozy na ulicach

Dwukrotnie wyższe niż zwykle zużycie wody w ostatnich dniach spowodowało spore problemy w Skierniewicach. W weekend wielu mieszkańców nie ma wody w kranach. Prezydent miasta zwołał sztab kryzysowy, apeluje również o nieużywanie wody wtedy, gdy nie jest to konieczne.

Share
Awaria wody w Skierniewicach. Zamknięty basen, beczkowozy na ulicach
Źródło: PAP, Fot: Marcin Bielecki
d1vupfg

Problemy z dostępnością wody rozpoczęły się w piątek wieczorem.

Jak pisze Polska Agencja Prasowa, pobór wody w mieście wynosi około 6 tys. metrów sześciennych w ciągu doby. W kilku ostatnich takich dniach wzrósł do ok. 12 tys. metrów sześciennych, a możliwości Zakładu Wodociągów i Kanalizacji sięgają maksymalnie 8,5 tys. metrów sześciennych.

Prezydent zwołał sztab kryzysowy, bo wielu mieszkańców w kranach nie ma wody. Odcięto również jej dopływ do ogródków działkowych i zadecydowano o zamknięciu basenu miejskiego.

d1vupfg

Obejrzyj: Upały ogarnęły Polskę. Pierwsi turyści ruszyli nad morze

Ponadto w nocy z soboty na niedzielę całkowicie zakręcono dopływ wody do mieszkań.

Mieszkańcy nie ukrywają wściekłości, której upust dają na lokalnych forach internetowych. "Człowiek wraca o 2 z pracy i nie może się umyć bo nie ma wody. Kpina, co to jakiś Skierniewice ciemnogród? średniowiecze? może na rynek do łaźni pojdę się kąpać" - to tylko jeden z nich.

d1vupfg

Albo kolejny: "Dziś niedziela ja od rana piorę i zbieram wodę do butelek garnków i misek. Nie wyobrażam sobie żeby jutro przed wyjściem do pracy nie móc się umyć".

Władze miasta zapewniają, że sytuacja jest już opanowana. Jak poinformował PAP rzecznik skierniewickiego magistratu Przemysław Rybicki, "sytuacja wydaje się na tyle opanowana, że woda powinna być u wszystkich mieszkańców Skierniewic, a jednocześnie w jakimś stopniu kryzysowa, gdyż pobór wody jest dwukrotnie większy niż standardowo".

Problemy mogą jednak wrócić, gdy zużycie wody wzrośnie w godzinach wieczornych. Wtedy znowu w kranach może być sucho.

Przedstawiciel magistratu dodał, że monitorowana jest sytuacja osób starszych, a w sobotę w mieście pojawiły się beczkowozy. Mieszkańcy, którzy nie mieli wody w mieszkaniach, otrzymywali od miasta 10-litrowe pojemniki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vupfg

Podziel się opinią

Share
d1vupfg
d1vupfg