Trwa ładowanie...

Azja może mieć problemy. Chodzi o dostawy żywności

Organizacje zrzeszające producentów żywności alarmują, że w najbliższym czasie mogą zostać zakłócone dostawy żywności do niektórych regionów Azji. I apelują do rządów, by nie wprowadzać zbyt restrykcyjnych ograniczeń w związku z koronawirusem.

Azja może mieć problemy. Chodzi o dostawy żywnościŹródło: East News, fot: Bartlomiej Magierowski/East News
d1ccawz
d1ccawz

Na fakt potencjalnych problemów zwraca uwagę Interia.

Apel w tej sprawie wystosowały dwie organizacje producenckie - Food Industry Asia oraz ASEAN Food and Beverage Alliance.

"Jeśli zbyt restrykcyjne ograniczenia zostaną wprowadzone przez poszczególne kraje w odpowiedzi na pandemię COVID-19, spowoduje to efekt domina w regionalnym łańcuchu dostaw" - stwierdził szef FIA Matt Kovac.

Obejrzyj: Był nauczycielem, dzięki jednej rozmowie został miliarderem

Jak wskazuje branża, już teraz w niektórych przypadkach dochodzi do opóźnień dostaw, co przekłada się na dostępność niektórych towarów w sklepach.

d1ccawz

Adresatem są przede wszystkim rządy krajów południowo-wschodniej Azji. Wśród nich są m.in. Filipiny, Tajlandia, Wietnam czy Indonezja. To zarazem bardzo popularne kierunki turystyczne.

"Rządy muszą pracować z przemysłem żywnościowym w czasach kryzysu, by zakwalifikować jedzenie i napoje jako produkty pierwszej potrzeby, zrozumieć skutki przerw w produkcji i opóźnień i spróbować zagwarantować, że produkcja oraz łańcuchy dostaw będą działały bez zbędnych przeszkód" - wskazują przedstawiciele producentów.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

.

d1ccawz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ccawz