Trwa ładowanie...
d2iufmc

B. Millennium: Wytyczne KNF dot. wskaźnika TCR bez wpływu na pozycję kapitałową

Warszawa, 20.03.2017 (ISBnews) - Bank Millennium otrzymał pismo od Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z wytycznymi co do sposobu wyznaczania minimalnej rekomendowanej przez Komisję wielkości łącznego współczynnika kapitałowego (TCR). Rekomendowany dla banku przez KNF poziom wskaźnika wynosi 16,59% na poziomie jednostkowym i 16,55% na poziomie skonsolidowanym, podał bank w raporcie. 

Share
d2iufmc

"Bank Millennium 17 marca 2017 r. otrzymał od Komisji Nadzoru Finansowego pismo zawierające między innymi wytyczne co do sposobu wyznaczania minimalnej rekomendowanej przez KNF wielkości łącznego współczynnika kapitałowego (TCR) na poziomie jednostkowym i skonsolidowanym. Uwzględniając stanowisko KNF, minimalny rekomendowany przez KNF poziom TCR wynosi odpowiednio 16,59% i 16,55% na poziomie jednostkowym i na poziomie skonsolidowanym" - czytamy w komunikacie.

Bank podał, że wskazane powyżej wytyczne i rekomendowane wielkości minimalnych poziomów TCR pozostają bez wpływu na bieżącą pozycję kapitałową banku i grupy kapitałowej banku.

Według stanu na koniec 2016 roku Bank raportował następujące poziomy wskaźnika TCR: w ujęciu jednostkowym 17,27%, w ujęciu skonsolidowanym 17,40%, podano także.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)

d2iufmc

Podziel się opinią

Share
d2iufmc
d2iufmc