Trwa ładowanie...
d4hcuia

Backlog Qumaka-Sekom na koniec III kw. wynosił ponad 601 mln zł

07.11. Warszawa (PAP) - Backlog Qumak-Sekom na koniec trzeciego kw. 2012 r., łącznie z dotychczasową sprzedażą, wynosił ponad 601 mln zł. Wartość backlogu, możliwość podpisania...
Share
d4hcuia

07.11. Warszawa (PAP) - Backlog Qumak-Sekom na koniec trzeciego kw. 2012 r., łącznie z dotychczasową sprzedażą, wynosił ponad 601 mln zł. Wartość backlogu, możliwość podpisania kolejnych dużych kontraktów, a także zidentyfikowanie i zakwalifikowanie w koszty większości ryzyk, które mogą zagrażać niektórym kontraktom, daje w ocenie zarządu szanse na zdecydowanie lepsze wyniki w kolejnych kwartałach - podała spółka w raporcie kwartalnym.

"Największy w historii spółki backlog sięgający na koniec września 2012 roku ponad 601 mln zł (łącznie z dotychczasową sprzedażą), kilka dużych projektów oczekujących na podpisanie, a także zidentyfikowanie i zakwalifikowanie w koszty większości ryzyk, które mogą zagrażać niektórym kontraktom, daje dużą szanse na zdecydowanie lepsze wyniki w okresach następnych" - napisano.

Okres realizacji umów składających się na backlog to lata: 2012, 2013 i 2014 rok.

d4hcuia

W III kw. Qumak-Sekom miał 715 tys. zł straty netto wobec 77 tys. zł zysku rok wcześniej.

"Strata w III kwartale 2012 jest wynikiem spowolnienia realizacji kilku projektów (opóźnione wejście Qumak-Sekom na inwestycję), a także uruchomieniem ryzyka dodatkowych kosztów na kilku kontraktach. Spółka czyni starania, aby te ryzyka zminimalizować i w wypadku sukcesu, w następnych okresach sprawozdawczych wynik może być zdecydowanie lepszy" - napisano w raporcie.

Przychody spółki w III kw. wzrosły do 98,07 mln zł z 78,88 mln zł.(PAP)

gsu/ ana/

d4hcuia

Podziel się opinią

Share
d4hcuia
d4hcuia