Trwa ładowanie...

Balenciaga skopiowała torbę Ikei. Szwedzka sieć odpowiada

Znana francuska marka odzieżowa Balenciaga przeszła samą siebie. "Skopiował" znaną na całym świecie niebieską torbę od Ikea. Wierna kopia kultowej torby kosztuje bagatela 2145 dol. W sklepie Ikea można ją nabyć za 99 centów. Szwedzka sieć zamiast wszczynać wojnę wszystko obróciła w żart. I odpowiedziała Balenciaga.

Balenciaga skopiowała torbę Ikei. Szwedzka sieć odpowiadaŹródło: Eastnews, fot: Przemyslaw Fiszer/EAST NEWS
d1anko2
d1anko2

Jako pierwsza napisała o tym dziennikarka CNN Kate Bennett.

Balenciaga makes $2000 bag that's an "homage" to the IKEA shopping bag and I'm like fashion you're crazy but I can't quit you. pic.twitter.com/wLIhmjmfy2 -- Kate Bennett (@KateBennett_DC) 18 kwietnia 2017

Niebieska torba "Frakta", którą Ikea wypuściła na rynek w 1996 r. tak zainspirowała znaną francuską markę odzieżową Balenciaga, że ta stworzyła swoją "wersję" Arena Extra-Large Shopper Bag o tym samym kształcie, również z szerokimi bokami. Ma także jak oryginał długie ramiona i niebieski kolor. Jedyna różnica to brak nazwy Ikea oraz cena. Ta francuska kosztuje jedyne 2145 dol. czyli ponad 8 tys. zł, zaś tak od Ikea całe 99 centów, a w polskich sklepach można ją nabyć za 1,99 zł.

[

Ikea Polska ]( # )

d1anko2

Ikea zamiast iść z Francuzami na wojnę postanowiła wszystko obrócić w żart. Początkowo wydała komunikat, ale potem, jak podaje portal wirtualnemedia.pl, szwedzka sieć wypuściła reklamę, która pojawiła się w mediach społecznościowych oraz prasie. Ta zawiera żartobliwą instrukcję odróżnienia torby Frakta od torby Balenciagi.

[

Ikea ]( # )

Sieć podaje, jak w kilku krokach sprawdzić, czy mamy oryginał czy kopię.

d1anko2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anko2