Trwa ładowanie...
d3ugafe

Banco Santander: Akcjonariusze wybiorą dywidendę zaliczkową lub nowe akcje

Warszawa, 27.07.2016 (ISBnews) - Banco Santander przeprowadzi podwyższenie kapitału, które umożliwi akcjonariuszom wybór pomiędzy nowymi akcjami banku a drugą transzą dywidendy zaliczkowej, podała instytucja. Ostatni dzień prawa do uczestnictwa to 17 października.

Share
d3ugafe

W ramach tzw. planu Santander Dividendo Eleccion (SDE) bank przeprowadzi 14 października podniesienie kapitału. Tego dnia ogłoszona zostanie informacja o liczbie praw potrzebnych do otrzymania jednej akcji i cena ostateczna, na podstawie ceny akcji Santandera w dniach 7 i 10-13 października.

Do udziału w planie uprawnieni są akcjonariusze posiadający akcje do 17 października włącznie. Ostatni dzień na złożenie wniosku o wypłatę w gotówce to 27 października.

Banco Santander odkupi 1 listopada prawa do akcji od akcjonariuszy, który zawnioskowali o wypłatę w gotówce, a 3 listopada nastąpi wypłata dywidendy gotówkowej

Nowe akcje będą notowane na giełdach hiszpańskich od 14 listopada.

d3ugafe

"Zwracamy uwagę, że terminy dla polskich inwestorów mogą różnić się od tych zaprezentowanych powyżej. Bank zakomunikuje publicznie terminy dla polskich inwestorów raportem bieżącym po uzgodnieniach między Euroclear Bank i Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych" - zaznaczono w komunikacie.

Banco Santander to pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Jest notowany na GPW od grudnia 2014 r. Jest też głównym akcjonariuszem Banku Zachodniego WBK.
(ISBnews)

d3ugafe

Podziel się opinią

Share
d3ugafe
d3ugafe