Trwa ładowanie...

Bank centralny Ukrainy ograniczył dostęp do wkładów dewizowych

Po wprowadzeniu czasowych ograniczeń z kont dewizowych na Ukrainie można pobierać do 15 tys. hrywien (1100 euro) dziennie - poinformował w piątek na konferencji prasowej prezes Narodowego Banku Ukrainy (NBU) Stepan Kubiw.

Bank centralny Ukrainy ograniczył dostęp do wkładów dewizowychŹródło: Fotolia, fot: corvalola
d2ziid6

Wyjaśnił, że decyzja ta jest związana z masowym likwidowaniem kont przez właścicieli. Jak zaznaczył, dysponowanie wkładami w hrywnach nie podlega jakimkolwiek restrykcjom.

Według Kubiwa sytuacja na rynku walutowym Ukrainy jest pod kontrolą. - Kurs wymiany może się przesuwać zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Na rynku finansowym mamy teraz emocje i szerzenie dezinformacji - zaznaczył szef banku centralnego.

Powiedział również, że NBU podjął kroki wobec ośmiu banków, które "zajmowały się działalnością spekulacyjną". Wkrótce potem agencja UNIAN poinformowała o wyłączeniu ośmiu banków z prowadzenia operacji na międzybankowym rynku walutowym. Nazw tych banków nie podano.

Po konferencji prasowej Kubiwa kurs hrywany na ukraińskim rynku międzybankowym wzrósł o 9,9 proc., do 10 hrywien za dolara. W piątek za dolara płacono jeszcze 10,5 hrywny.

d2ziid6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ziid6