Bank Millennium może mieć problemy z osiągnięciem C/I na poziomie 55 proc.

(dochodzą dalsze informacje z konferencji)


21.7.Warszawa (PAP) - Bank Millennium podtrzymuje finansowe i
biznesowe cele do 2009 roku, jednak ocenia, że...

(dochodzą dalsze informacje z konferencji)

21.7.Warszawa (PAP) - Bank Millennium podtrzymuje finansowe i biznesowe cele do 2009 roku, jednak ocenia, że osiągnięcie wskaźnika kosztów do dochodów na poziomie 55 proc. może być trudne - poinformował w poniedziałek prezes banku Bogusław Kott.

"W obecnej sytuacji, gdy bardzo spadły dochody z prowizji i opłat, przy tak napiętym programie inwestycyjnym, jest to jeden z trudniejszych celów" - powiedział Kott podczas konferencji prasowej.

Dodał, że aby osiągnąć założony poziom wskaźnika kosztów do dochodów bank planuje w przyszłości uważniej przyjrzeć się stronie kosztowej.

Kott poinformował także, że trudne będzie również osiągnięcie założonych 6 proc. udziałów w rynku funduszy inwestycyjnych. Obecny udział banku w tym rynku wynosi 2,9 proc.

"W obecnej sytuacji nie będziemy kłaść nacisku na poprawianie tej pozycji, trzeba poczekać aż się rynek ustabilizuje" - powiedział Kott.

W połowie 2007 roku Bank Millennium podał, że planuje, iż na koniec 2009 roku jego ROE netto wzrośnie do 20 proc., a wskaźnik kosztów do dochodów spadnie do 55 proc.

Obecnie C/I wynosi 61,8 proc. a ROE 19,9 proc.

Bank przed sesją podał wyniki finansowe za II kwartał. Jego zysk netto w I połowie 2008 roku wyniósł 252,3 mln zł, czyli był o 18,9 proc. wyższy niż rok wcześniej.

Prezes ocenił, że w przyszłości pozytywny wpływ na Bank Millennium będzie miała ogólna sytuacja makroekonomiczna i dobry model biznesowy banku, jednak pewnym zagrożeniem jest utrzymująca się nadal spora niepewność na międzynarodowych rynkach finansowych.

"Mimo rozlicznych perturbacji patrzymy z umiarkowanym optymizmem na drugie półrocze" - powiedział Kott.

Prezes poinformował, że bank planuje zwiększyć aktywność w obszarze małych i średnich firm, jednak nie podał szczegółów. (PAP)

seb/ ana/

Źródło artykułu:PAP
bankimillenniumgiełda

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)