Trwa ładowanie...

Bank zmienia adres email i ostrzega klientów przed oszustami

Pod koniec lipca klientów PKO BP czekają zmiany. Bank będzie wysyłał wiadomości z nowego adresu poczty elektronicznej. Informując o zmianie bank ostrzega klientów przed oszustami. - Gdy otrzymasz podejrzaną wiadomość, skontaktuj się z infolinią banku - czytamy w komunikacie PKO.
Share
Placówka PKO BP.
Placówka PKO BP.Źródło: WP.PL, Fot: Bartosz Wawryszuk
d4fjtvg

Zmiana wejdzie w życie najwcześniej 26 lipca. Jak czytamy w skierowanym do klientów komunikacie, nastąpią zmiany w powiadomieniach o "zdarzeniach na koncie i innych produktach PKO Banku Polskiego wysyłanych przez Bank".

Nowy adres, z którego bank będzie wysyłał maile, to "powiadomienia@pkobp.pl". Każda wiadomość będzie miała tytuł "Wiadomość z PKO Banku Polskiego" i będzie wysyłana w formacie HTML.

- Jeśli masz ustawione reguły na swojej skrzynce e-mail powiązane z nadawcą wiadomości lub otrzymane powiadomienia przesyłasz dalej, pamiętaj o aktualizacji ustawień - czytamy na stronie PKO.

d4fjtvg

Jednocześnie bank ostrzega przed fałszywymi mailami, rozsyłanymi przez oszustów w celu wyłudzenia danych logowania do konta.

- Pamiętaj, w sytuacji gdy otrzymasz podejrzaną wiadomość e-mail, wysłaną rzekomo przez Bank, np. zawierającą link kierujący do strony logowania do serwisu internetowego Banku, prośbę o podanie poufnych danych, zachęcającą do zainstalowania na komputerze lub telefonie dodatkowego oprogramowania, itp., skontaktuj się z Infolinią Banku lub jak najszybciej zgłoś zaistniałą sytuację pracownikowi dowolnego oddziału Banku - czytamy w komunikacie.

Zobacz też: "Money. To się liczy". Gościem: Ewelina Gulbinowicz - Menedżer ds. Marketingu Alior Banku

Czytaj też: Boisz się włamania na konto bankowe? Tak się przed nim ochronisz

d4fjtvg

Podziel się opinią

Share
d4fjtvg
d4fjtvg