Bank zmienia nazwę. Chce być bardziej polski
Rozpoczął się rebranding BNP Paribas Fortis. Od maja bank zmienia nazwę na BNP Paribas Bank Polska, ale w przekazie marketingowym posługiwać będzie się skrótem BNP Paribas.
Już od połowy kwietnia trwa wymiana logo i banerów na ponad 200 oddziałach banku. Proces potrwa do końca września. Na placówkach pojawi się marka BNP Paribas. Jednocześnie cały czas bank będzie reklamować się hasłem "Bank zmieniającego się świata". Nie zmienia się też logo instytucji. Bank pod koniec kwietnia za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego zmienił nazwę też w KRS na BNP Paribas Bank Polska SA.
- Rebranding na BNP Paribas potwierdza poważne plany grupy w stosunku do rynku polskiego. Dla naszego banku zmiany te oznaczają jednocześnie rozpoczęcie kolejnego etapu w naszej 20-letniej historii w Polsce - mówi Frederic Amoudru, prezes BNP Paribas Bank Polska SA. - Uważam, że dzięki ujednoliceniu nazwy banku z jego marką, komunikacja z klientami stanie się czytelniejsza - dodaje.
Rebranding nie oznacza jednak, właściwie żadnych zmian dla klientów banków.
- Nowa marka nie powoduje żadnych zmian w relacjach banku z jego klientami: wszystkie dotychczas zawarte z bankiem umowy zachowują swoją ważność. Bez zmian pozostają również numery rachunków klientów. Wszystkie karty wydane przez bank, na których widnieje "stara" nazwa będą honorowane - napisał bank w komunikacie.
Jedyna istotna zmiana to adres strony na bnpparibas.pl (stary adres będzie funkcjonował jako alias). Jednocześnie bank rozpoczął akcję informacyjną wysyłając listy oraz przy pomocy własnych kanałów informacyjnych - bankowość internetowa, komunikaty na bankomatach, strona internetowa.
Zmiana nazwy nie zmienia właściciela banku. Grupa BNP Paribas pozostaje spółką-matką Fortis Banku SA/NV z siedzibą w Brukseli, właściciela 99,87 proc. akcji polskiego banku.
Sebastian Ogórek