Trwa ładowanie...
d1d30fk

Barometr Nastrojów Konsumenckich GfK w IV spadł o 3,7 pkt - GfK Polonia

30.04. Warszawa (PAP) - Barometr Nastrojów Konsumenckich GfK w kwietniowym badaniu spadł mdm o 3,7 pkt. do minus 22,0 pkt wobec wzrostu w marcu o 2,5 pkt. - wynika z badania...

d1d30fk
d1d30fk

30.04. Warszawa (PAP) - Barometr Nastrojów Konsumenckich GfK w kwietniowym badaniu spadł mdm o 3,7 pkt. do minus 22,0 pkt wobec wzrostu w marcu o 2,5 pkt. - wynika z badania instytutu GfK.

"(...) oceny przyszłej sytuacji ekonomicznej gospodarstw domowych spadły o 2 punkty i wynoszą obecnie minus 7 punktów. Oznacza to powrót do sytuacji z początku roku. W kwietniowym pomiarze wskaźnik przedstawiający skłonność gospodarstw domowych do oszczędzania spadł o 11 punktów i wynosi obecnie minus 42 punkty. Wartość składowej barometru GfK dotyczącej ocen przyszłej sytuacji gospodarczej kraju spadła w kwietniu o 2 punkty i wynosi obecnie minus 16 punktów" - napisano w komentarzu opisującym poszczególne składowe Barometru.

"Wskaźnik ilustrujący składową barometru GfK mówiący o prognozach rozwoju sytuacji na rynku pracy pozostał w kwietniu na niezmienionym poziomie i wynosi obecnie minus 23 punkty. Jest to wciąż najwyższa wartość dla tej składowej od 2,5 roku" - dodano. (PAP)

nik/ jtt/

d1d30fk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d30fk