Trwa ładowanie...

Bat na prezesów spółdzielni. Na te zmiany czekają mieszkańcy

Możliwe są istotne zmiany w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. W jej władzach nie będą mogły zostać m.in. osoby, które ukarano grzywną za nieudostępnienie dokumentów spółdzielni.

Bat na prezesów spółdzielni. Na te zmiany czekają mieszkańcyŹródło: East News, fot: Wojciech Strozyk/REPORTER
d3azfht
d3azfht

Taką propozycję zawiera petycję, którą bada Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji – informuje „Rzeczpospolita”. Proponowanych zmian jest więcej. Pojawił się pomysł ograniczenia kręgu osób, które mogą zostać pełnomocnikiem członka spółdzielni na walnym zgromadzeniu tak by rolę tę mogli pełnić tylko: małżonek, wstępni (ojciec, dziadek), zstępni (syn, córka, wnuk) lub inni członkowie spółdzielni.

Wszystko po to, by uniknąć sytuacji, do których dochodzi obecnie. - Zarząd spółdzielni zwraca się do osoby w podeszłym wieku, prowadzącym klub seniora i zbiera od nich pełnomocnictwa, po czym podejmuje decyzje po swoje myśli – uważa Kacper Płażyński, który złożył petycję.

d3azfht

Według niego spółdzielnie nie udostępniają też dokumentów spółdzielcom, do czego są zobligowane, nie podając nawet uzasadnienia odmowy – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Płażyński chce by także, by władze spółdzielni obowiązkowo informowały o walnym zgromadzeniu lub nawet jego części na głównej stronie internetowej spółdzielni mieszkaniowej.

Radny chce też karać władze spółdzielni za niewłaściwe informowanie spółdzielców. Proponuje, by zapisać obligatoryjny zakaz piastowania wszelkich funkcji zarządczych i nadzorczych przez osoby, które mają na koncie prawomocny wyrok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3azfht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3azfht