Trwa ładowanie...
d24uxqo

BBN: prezydent podpisał postanowienie o przedłużeniu misji PKW w Afganistanie (komunikat)

...

d24uxqo
d24uxqo

11.04. Warszawa - BBN informuje:

W środę 10 kwietnia br. Prezydent RP Bronisław Komorowski, na wniosek Rady Ministrów, podpisał Postanowienie o przedłużeniu okresu użycia Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Islamskiej Republice Afganistanu w okresie od 14 kwietnia 2013 r. do 13 października 2013 r.

Postanowienie zakłada, że w ramach XIII zmiany PKW użyte zostaną siły o liczebności do 1800 żołnierzy i pracowników wojska w Afganistanie oraz do 200 żołnierzy i pracowników wojska w odwodzie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Będzie to ostatnia zmiana PKW o takiej wielkości, przed planowanym kolejnym zmniejszeniem kontyngentu, które odbędzie się jesienią tego roku. Zgodnie z uzgodnioną przez prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz rząd strategią pt. Kierunki zaangażowania Polski w Afganistanie w latach 2011-2014, Polska zakończy operację bojową do końca 2014 r.

d24uxqo

Postanowienie prezydenta jest również zgodne z rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 2069, która okresowo przedłużyła mandat Międzynarodowych Sił Wspierania Bezpieczeństwa do 13 października 2013 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d24uxqo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24uxqo