Trwa ładowanie...
dye81pq

BBN ws. odznaczenia dla attache obrony ambasady Słowacji (komunikat)

...

dye81pq
dye81pq

26.01. Warszawa - BBN informuje:

W środę, 26 stycznia br., kończący misję dyplomatyczną w Polsce Attache Obrony Ambasady Republiki Słowackiej generał brygady Jozef Viktorin, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W imieniu Prezydenta RP odznaczenie wręczył szef BBN minister Stanisław Koziej.

Generał J. Viktorin funkcję Attache Obrony przy Ambasadzie Republiki Słowackiej w Warszawie sprawował od czerwca 2008. Była to jego druga misja dyplomatyczna w Polsce, wcześniej pełnił ją w latach 2002-2005. Podczas pracy w Warszawie wielokrotnie wyróżnił się osobistym wkładem w rozbudowę oraz intensyfikację stosunków polsko-słowackich, w szczególności w sferze militarnej. Gen. bryg. Jozef Viktorin był orędownikiem współpracy bilateralnej, a rozwijana przez niego idea partnerstwa między polskimi i słowackimi instytucjami - odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo sił zbrojnych obu krajów - stanowiła istotny czynnik warunkujący bezpieczeństwo dla systemu obronności.

W ceremonii wręczenia Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP uczestniczyli przedstawiciele Ambasady Republiki Słowackiej, na czele z Peter'em KORMÚTH - Charg, d'affaires a.i., oraz Ministerstwa Obrony Narodowej.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

dye81pq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dye81pq