Trwa ładowanie...
d1wei8n

BBN ws. reformy emerytur mundurowych (komunikat)

...

d1wei8n
d1wei8n

24.07. Warszawa BBN informuje:

Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Aleksander Szczygło ze zdumieniem przyjmuje wypowiedzi wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny dotyczące reformy emerytur mundurowych.

Od początku dyskusji o tej sprawie stanowisko Prezydenta RP jest stałe, od kilku miesięcy przedstawia je Szef BBN.

Minister Aleksander Szczygło odbył w sprawie reformy emerytalnej cykl spotkań m.in. z przedstawicielami Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych. Do Kancelarii Prezydenta trafiło także ok. 1500 listów od funkcjonariuszy, zaniepokojonych zaproponowaną przez MSWiA wizją reformy.

d1wei8n

Już w marcu br. minister Aleksander Szczygło poinformował, że BBN pozytywnie odniosło się do części zmian, jakie MSWiA wprowadziło do pierwotnych założeń swojego projektu reformy ze stycznia 2009 r. Biuro miało poważne wątpliwości w stosunku do trzech zasadniczych kwestii i w odpowiedzi przedstawiło swoje propozycje:

- Minimalny staż służby uprawniający do świadczeń emerytalnych nie może wynosić 25 lat. Propozycja 20 lat stażu minimalnego jest warta rozważenia.

- Należy utrzymać możliwość podwyższenia świadczenia emerytalnego z tytułu inwalidztwa powstałego w związku ze służbą.

- Funkcjonariuszy przyjętych do służby przed 1 stycznia 2010 r. (nie posiadających do tego dnia 15 lat stażu) powinny obowiązywać w całości "stare zasady", tj. bez naliczania wymiaru świadczenia emerytalnego jako średniej z 3 lat i z możliwością zwiększenia świadczeń z tytułu inwalidztwa w związku ze służbą.

d1wei8n

Dzisiejsze - nieprawdziwe wypowiedzi przedstawiciela rządu wprowadzają w błąd opinię publiczną i utrudniają wypracowanie optymalnego projektu reformy emerytalnej służb mundurowych.


Opinia BBN na temat projektów zmian w emeryturach mundurowych: http://www.bbn.gov.pl/portal/pl/2/1612/Opinia_BBN_na_temat_projektow_zmian_w_emeryturach_mundurowych.html

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sdd/

d1wei8n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wei8n