Trwa ładowanie...
d2ldpbx

BDM obniżył cenę docelową dla Cersanitu do 7,6 zł

18.3.Warszawa (PAP) - Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego, w
raporcie z 13 marca, obniżyli cenę docelową dla akcji Cersanitu do
7,6 zł z 11,6 zł, podtrzymując rekomendację...

Share
d2ldpbx

18.3.Warszawa (PAP) - Analitycy Beskidzkiego Domu Maklerskiego, w raporcie z 13 marca, obniżyli cenę docelową dla akcji Cersanitu do 7,6 zł z 11,6 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".

W dniu wydania raportu kurs spółki wynosił 9,5 zł, a w środę ok. godz. 10 za akcję spółki płacono 9,27 zł.

"Wyniki za 4Q'08 potwierdziły nasze obawy dotyczące negatywnego wpływu kryzysu gospodarczego i dużej ekspozycji na rynki wschodnie na wyniki Cersanitu. Problemy gospodarek Ukrainy i Rosji, słabnąca koniunktura w polskim budownictwie, słabszy popyt na rynkach UE przełożyły się na rozczarowujące rezultaty finansowe" - napisano w raporcie.

d2ldpbx

"Uważamy, że w średnim terminie spółka nie zaskoczy rynku pozytywnie wynikami finansowymi. W dłuższym terminie Cersanit ma szanse wyjść z kryzysu obronną ręką dzięki swej silnej pozycji rynkowej, jednak spodziewamy się, że jego walory będzie można zakupić na atrakcyjniejszych poziomach cenowych" - dodano.

Analitycy obniżyli prognozy wyników spółki na kolejne lata. W 2009 roku spodziewają się przychodów ze sprzedaży na poziomie 1,46 mld zł, zysku operacyjnego w kwocie 212,2 mln zł oraz zysku netto w wysokości 55,8 mln zł, po uwzględnieniu rozliczenia z tytułu transakcji pochodnych.(PAP)

pel/ jtt/

d2ldpbx

Podziel się opinią

Share
d2ldpbx
d2ldpbx