Trwa ładowanie...
d3kwc9z

Będzie wojna handlowa między Rosją a Litwą

Rosja nie zdążyła jeszcze zakończyć wojny mlecznej z Białorusią, a już zaczęła z kolejnym sąsiadem, Litwą - pisze moskiewski dziennik "Kommiersant". Gazeta przypomina, że od 17 sierpnia Rosja wprowadzi ograniczenia na import produktów mlecznych z Litwy.

d3kwc9z

Rosyjskie służby weterynaryjne twierdzą, że w kilku partiach litewskiego masła, śmietany i twarogu wykryto ślady antybiotyków. Wilno zaprzecza. Nieoficjalnie litewski rząd sugeruje, że problem może tkwić nie w antybiotykach, a w nierozwiązanych problemach dwustronnych.

Zdaniem "Kommiersanta" w Moskwie oczekiwano, że polityka zagraniczna Litwy zmieni się objęciu urzędu prezydenta przez Dalię Gribauskajte. Nowa litewska prezydent dała jednak do zrozumienia, że nie zamierza odstępować od linii swojego poprzednika w stosunkach z Rosją.

Wilno podejrzewa, że działania rosyjskich służb sanitarnych mogą być częścią rozpoczynającej się kampanii przeciwko Litwie - pisze "Kommiersant".

Gazeta zwraca uwagę, że rosyjscy celnicy wprowadzili wzmocnione kontrole litewskich samochodów ciężarowych. Wilno może odpowiedzieć podobnym posunięciem wobec rosyjskich TIR-ów, a to oznaczałoby początek dużej wojny handlowej - podkreśla moskiewska gazeta.

d3kwc9z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kwc9z