Trwa ładowanie...
du4oimj
ceny paliw

Benzyna będzie po 6 złotych. Rząd nie pomaga

Jeszcze w tym roku ziści się czarny scenariusz kierowców i cena paliwa zbliży się do 6 złotych za litr – alarmuje Fakt. Wszystko przez gwałtownie drożejącą ropę naftową i decyzje rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ceny paliw na stacjach w górę.
Ceny paliw na stacjach w górę. (East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)
du4oimj

Na stacjach benzyna średnio kosztuje 5,07-5,17 zł. Niedługo jednak, jak zaznacza gazeta, kierowcy za takimi cenami zatęsknią. Podwyżki czekają nas jeszcze w tym miesiącu. Jak przekonują eksperci cytowani przez Fakt, na razie wzrost cen może sięgnąć kilkunastu groszy na litrze. Jeśli cena baryłki ropy przekroczy 100 dolarów, za benzynę możemy zapłacić 5,80. Taki scenariusz jest realny.

Ostatni raz powyżej tego progu ceny były w sierpniu 2014 roku. Jak pisaliśmy w money.pl, wtedy na polskich stacjach trzeba było płacić ponad 5,30 zł za litr benzyny Pb95, a ponad 5,20 zł za litr oleju napędowego.

du4oimj

W marcu 2012, gdy ropa Brent notowana była po 122 dol. za baryłkę, na naszych stacjach benzyna Pb95 kosztowała prawie 5,80 zł, Pb98 6 zł, a ropa naftowa ponad 5,70 zł.

To jednak nie wszystko. Od 1 stycznia wejdzie nowa opłata emisyjna – 10 groszy doliczane do każdego litra paliwa. To pomysł rządu, który z tych pieniędzy będzie chciał prawdopodobnie sfinansować budowę dróg lokalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

du4oimj

Podziel się opinią

Share

du4oimj

du4oimj