Trwa ładowanie...
ceny paliw

Benzyna będzie po 6 złotych. Rząd nie pomaga

Jeszcze w tym roku ziści się czarny scenariusz kierowców i cena paliwa zbliży się do 6 złotych za litr – alarmuje Fakt. Wszystko przez gwałtownie drożejącą ropę naftową i decyzje rządu.
Share
Ceny paliw na stacjach w górę.
Ceny paliw na stacjach w górę. Źródło: East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER
dqiur7k

Na stacjach benzyna średnio kosztuje 5,07-5,17 zł. Niedługo jednak, jak zaznacza gazeta, kierowcy za takimi cenami zatęsknią. Podwyżki czekają nas jeszcze w tym miesiącu. Jak przekonują eksperci cytowani przez Fakt, na razie wzrost cen może sięgnąć kilkunastu groszy na litrze. Jeśli cena baryłki ropy przekroczy 100 dolarów, za benzynę możemy zapłacić 5,80. Taki scenariusz jest realny.

Ostatni raz powyżej tego progu ceny były w sierpniu 2014 roku. Jak pisaliśmy w money.pl, wtedy na polskich stacjach trzeba było płacić ponad 5,30 zł za litr benzyny Pb95, a ponad 5,20 zł za litr oleju napędowego.

dqiur7k

W marcu 2012, gdy ropa Brent notowana była po 122 dol. za baryłkę, na naszych stacjach benzyna Pb95 kosztowała prawie 5,80 zł, Pb98 6 zł, a ropa naftowa ponad 5,70 zł.

To jednak nie wszystko. Od 1 stycznia wejdzie nowa opłata emisyjna – 10 groszy doliczane do każdego litra paliwa. To pomysł rządu, który z tych pieniędzy będzie chciał prawdopodobnie sfinansować budowę dróg lokalnych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqiur7k

Podziel się opinią

Share
dqiur7k
dqiur7k