Trwa ładowanie...
d17tljy

Best ma zgodę UOKiK na połączenie z Kredyt Inkaso

Warszawa, 20.11.2015 (ISBnews) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wyraził zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na połączeniu Best oraz Kredyt Inkaso, podał Best.

Share
d17tljy

"Otrzymanie zgody na koncentrację jest jednym z warunków koniecznych do kontynuacji procesu połączenia i kolejnym krokiem w drodze do jego realizacji" - czytamy w komunikacie.

Kilka dni temu Best poinformował, że przewiduje, iż walne zgromadzenia Best i Kredyt Inkaso w sprawie planu połączenia, w tym parytet wymiany akcji, odbędą się w I kwartale 2016 r., a fuzja prawna spółek może zostać sfinalizowana w I połowie przyszłego roku.

We wrześniu br. Best poinformował, że przejmie od funduszu Agio RB FIZ pakiet 29,4% akcji Kredyt Inkaso za 152 mln zł, zaś w niedługim czasie planuje zwiększyć udział do blisko 33%.

d17tljy

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Działa w 4 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tj. w Polsce, Rosji, Rumunii i Bułgarii.

(ISBnews)

d17tljy

Podziel się opinią

Share
d17tljy
d17tljy