Trwa ładowanie...
d1px5ds

Best otrzymał pozew sądowy Kredyt Inkaso o zapłatę 60,73 mln zł

Warszawa, 27.09.2016 (ISBnews) - Best otrzymał odpis pozwu o zapłatę 60,73 mln zł wniesiony przez Kredyt Inkaso (KI) przeciwko pozwanym solidarnie: emitentowi oraz Krzysztofowi Borusowskiemu, podał Best.

Share
d1px5ds

"KI w pozwie domaga się zasądzenia od pozwanych solidarnie na rzecz KI kwoty w wysokości 60 734 500 zł wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie liczonymi od dnia wniesienia powództwa do dnia zapłaty oraz zwrotu kosztów procesu, według norm przepisanych, o ile na ostatniej rozprawie nie zostanie złożone zestawienie kosztów" - czytamy w komunikacie.

W ocenie emitenta stawiane zarzuty są całkowicie bezpodstawne i chybione zarówno pod względem faktycznym, jak i prawnym, a emitent w terminie wyznaczonym przez sąd wniesie odpowiedź na pozew, w której ustosunkuje się do wszystkich zarzutów KI.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)

d1px5ds

Podziel się opinią

Share
d1px5ds
d1px5ds