Trwa ładowanie...

Bez odblasków będzie mniejsze odszkodowanie

Od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się w poza obszarem zabudowanym ma obowiązek nosić element odblaskowy. Jeśli nie dopełnimy tego obowiązku, to nie dość, że możemy dostać mandat, ale jeszcze w razie nieszczęśliwego wypadku dostaniemy mniejsze odszkodowanie.

Bez odblasków będzie mniejsze odszkodowanieŹródło: Flickr, fot: jenine barbanel
d2l3o8e
d2l3o8e

Brak odblasków = mandat

Dotychczas obowiązek noszenia elementów odblaskowych dotyczył jedynie dzieci do 15 roku życia. Teraz został rozszerzony na wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Odblasków nie trzeba nosić po zmierzchu, jeśli pieszy porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych, po chodniku, albo w strefie zamieszkania, gdzie ma pierwszeństwo. Od niedzieli osobom nie stosującym się do nowych przepisów grozi mandat od 20 do 500 złotych.

Brak odblasków = mniejsze odszkodowanie

W razie nieszczęśliwego wypadku, przy braku odblasków, możemy zostać ukarani w postaci wypłaty mniejszego odszkodowania. Jak wyjaśniła w serwisie infoWire.pl, Justyna Szafraniec z firmy ubezpieczeniowej Proama, w przypadku niedostosowania się do przepisów przez pieszego, który zostanie potrącony, ubezpieczyciel ma prawo do zmniejszenia kwoty odszkodowania, bo poszkodowany przyczynił się do wypadku.

d2l3o8e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3o8e