Trwa ładowanie...

Bezpłatne testy na COVID-19 dla pracowników. Ministerstwo Zdrowia przedstawia zasady

Pracodawcy będą mogli chcieć od pracowników okazania negatywnego wyniku testu na COVID-19. To jedna ze zmian w obostrzeniach, które minister zdrowia ogłosił we wtorek. Ministerstwo Zdrowia chce, żeby każdy pracownik w kraju mógł zapisać się na test na koronawirusa bezpłatnie. Nie będzie to też powiązane z obowiązkową kwarantanną.

Bezpłatne testy mają przysługiwać wszystkim pracownikom w Polsce. Bezpłatne testy mają przysługiwać wszystkim pracownikom w Polsce. Źródło: Getty Images, fot: Christopher Furlong
df8z3t9
df8z3t9

Myślimy o takiej formule, że każdy pracownik w naszym kraju będzie upoważniony do bezpłatnego testu na COVID-19. W związku z tym pracodawca będzie mógł poprosić pracownika przed przystąpieniem do pracy o okazanie takiego testu – powiedział Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

Andrusiewicz pytany był w Polsat News o to, jaki jest pomysł na testowanie pracowników przez pracodawców.

Tu myślimy o takiej formule, ale podkreślam – to się znajdzie w projekcie poselskim, że każdy pracownik w naszym kraju będzie upoważniony do bezpłatnego testu na COVID-19. W związku z tym pracodawca będzie mógł poprosić pracownika przed przystąpieniem do pracy o okazanie takiego testu, udokumentowanie, że jest osobą bezpieczną, może mieć kontakt z klientami czy też z pozostałymi osobami – powiedział Andrusiewicz.

Obowiązkowe szczepienia? Jasna deklaracja z KO

Nowe obostrzenia w Polsce. Zwolnieni z nich będą zaszczepieni na COVID-19

"Oczywiście z takiego testu będzie mogło zwolnić szczepienie" – zastrzegł Andrusiewicz.

df8z3t9

Przedstawiciele resortu zdrowia zapowiedzieli we wtorek nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział m.in. wprowadzenie od 1 marca obowiązku zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Rząd od 15 grudnia zmniejsza też liczbę osób niezaszczepionych w transporcie, restauracjach, kinach czy teatrach. Zwiększenie limitu będzie możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19

Tysiące ofert pracy. Sprawdź i znajdź wymarzoną dla siebie pracę już dziś!
df8z3t9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df8z3t9