Trwa ładowanie...
d2k01p3

Bezpłatne warsztaty, szkolenia dla przedsiębiorców

Dofinansowanie działalności gospodarczej, błędy we wnioskach o wypłatę świadczeń w przypadku choroby, czy macierzyństwa, zmiany przepisów celnych w UE i prawie pracy, choroby zawodowe - m.in. te kwestie będą omawiane na bezpłatnych szkoleniach dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców.

Share
d2k01p3

Warsztaty "Podkarpackie Dni Biznesu" odbywać się będą w kilku miejscowościach Podkarpacia od 13 do 24 czerwca w ramach organizowanej przez rzeszowski oddział ZUS Społecznej Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka ZUS w Rzeszowie Małgorzata Łyszczarz-Bukała tego typu Akademia Najlepszych Praktyk, w ramach której organizowane są warsztaty skupiające taką liczbę ekspertów z różnych dziedzin i poruszające tak różnorodne zagadnienia jest jedyna w Polsce.

Warsztaty i szkolenia skierowane są do pracodawców, biznesmenów oraz osób i podmiotów planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

d2k01p3

"Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim merytoryczne i praktyczne wsparcie przedsiębiorczości w regionie, a także motywowanie do jej rozwoju oraz tworzenia nowych miejsc pracy, przy wykorzystaniu potencjału kadrowego Podkarpacia" - mówiła rzeczniczka.

W czasie szkoleń uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in. jakie najczęściej nieprawidłowości pojawiają się w dokumentach rozliczeniowych, płatniczych; jakie ulgi przyznawane są w ZUS; jak ubiegać się o dofinansowanie rozpoczęcia działalności; jak korzystać z zasobów danych statystyk publicznych na potrzeby działalności gospodarczej; jakie najczęściej problemy pojawiają się w rozliczeniach podatkowych i jakie błędy popełniane są we wnioskach o wypłatę świadczeń w przypadku macierzyństwa czy choroby; jakie zmiany zaszły w prawie celnym UE; w prawie pracy w zakresie terminowych umów o pracę, albo jakie są zagrożenia i jak ich unikać ze strony zorganizowanych grup przestępczych.

Spora część szkoleń zostanie poświęcona wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym. Omówione zostaną np. obowiązki pracodawców w razie wypadku; odpowiedzialność pracodawców i obowiązki pracowników w razie wystąpienia choroby zawodowej; rola badań profilaktycznych w zapobieganiu wypadkom przy pracy.

Szkolenia poprowadzą przedstawiciele m.in. ZUS, Urzędu Statystycznego, Urzędu Kontroli Skarbowej, Urzędu Celnego, urzędów pracy, Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Inspekcji Pracy.

d2k01p3

Warsztaty odbywać się będą w kilku turach, w wielu miejscowościach regionu: Rzeszowie, Tarnobrzegu, Gorzycach, Przemyślu, Lubaczowie. Zainteresowani udziałem powinni do poniedziałku zgłaszać uczestnictwo telefonicznie pod numerami: 178675218 lub 178675295. Liczba miejsc jest ograniczona.

W ramach Podkarpackiej Akademii Najlepszych Praktyk organizowane są podobne spotkania również dla innych grup, m.in. studentów, seniorów, bezrobotnych, niepełnosprawnych.

d2k01p3

Podziel się opinią

Share
d2k01p3
d2k01p3