Trwa ładowanie...

Bezpłatny transport do szpitali dla rodzin poszkodowanych

Rodzinom poszkodowanych w wypadku kolejowym w Szczekocinach PKP Intercity zapewnia bezpłatny transport do i ze szpitali, w których znajdują się bliscy. Spółka przypomina, że chęć przejazdu można zgłaszać pod numerami Infolinii - 19 757/(42) 19 436.

Bezpłatny transport do szpitali dla rodzin poszkodowanychŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d1tgq35
d1tgq35

Spółka poinformowała też, że w związku z katastrofą kolejową przejazd pociągów na trasie Warszawa-Kraków-Warszawa jest dłuższy o około 120-200 minut. - W związku z zablokowaniem linii kolejowej Psary - Kozłów, leżącej na trasie Warszawa (Centralna Magistrala Kolejowa) Kraków - Warszawa, pociągi kursują objazdem przez Zawiercie. Do czasu udrożnienia trasy przejazd pociągami PKP Intercity wydłuży się o ok. 120-200 minut - napisano w komunikacie.

Przewoźnik zapewnił, że pasażerowie mogą zwrócić wcześniej kupione bilety bez ponoszenia dodatkowych kosztów, na przejazdy pociągami PKP Intercity, kursującymi planowo przez zablokowany odcinek.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podały, że w poniedziałek "dokonano przeglądu procedur wynikających z przepisów i regulacji wewnętrznych we wszystkich jednostkach organizacyjnych PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.". Według PKP PLK, poza odcinkiem, na którym doszło w sobotę do katastrofy, pociągi kursują normalnie, według obowiązujących procedur.

d1tgq35

Do czołowego zderzenia dwóch pociągów doszło w sobotę wieczorem na dwutorowym szlaku Starzyny-Kozłów. Pociąg Interregio "Jan Matejko" relacji Warszawa Wschodnia - Kraków Główny, po zjeździe z Centralnej Magistrali Kolejowej zderzył się z jadącym z przeciwka pociągiem TLK "Brzechwa" z Przemyśla do Warszawy Wschodniej. Na odcinku, na którym doszło do zderzenia, szlak jest świeżo po remoncie, jest przygotowany do prowadzenia ruchu w obu kierunkach po każdym z torów.

d1tgq35
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tgq35