Trwa ładowanie...
d2g218l

Bezrobocie w Hiszpanii - najlepszy kwiecień w historii

W Hiszpanii ubywa bezrobotnych. Jak poinformowało Ministerstwo Pracy, w ubiegłym miesiącu liczba osób bez pracy zmniejszyła się o 111,5 tysięcy. Na listach Urzędów Pracy wciąż pozostaje 4 mln 684 tys. osób
Share
Bezrobocie w Hiszpanii - najlepszy kwiecień w historii
Źródło: newspix.pl
d2g218l

.

Liczba bezrobotnych zmniejsza się w Hiszpanii od pół roku. W kwietniu, przed świętami Wielkanocnymi, wielu z nich znalazło pracę w usługach. Jednak zdaniem ekspertów, wzrost zatrudnienia nie był spowodowany jedynie ożywieniem handlu i turystyki w tym okresie. Podkreślają, że bezrobocie spadło we wszystkich sektorach gospodarki, również w budownictwie, rolnictwie i przemyśle.

Z pomyślnych danych zadowolenie wyraził w radiowym wywiadzie premier Mariano Rajoy. „Myślę, że zahamowaliśmy proces niszczenia miejsc pracy. Wierzę, że w najbliższych miesiącach będzie przybywało zatrudnionych i wszyscy odczują poprawę sytuacji gospodarczej” - powiedział.

Na razie co drugi bezrobotny stracił prawo do zasiłku i zapomogi. Wciąż utrzymuje się 54-procentowe bezrobocie wśród młodzieży. Ze wszystkich nowo zatrudnionych, niespełna co 10. podpisał stałą umowę o pracę.

Szukasz pracy za granicą? Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia!

d2g218l

Podziel się opinią

Share
d2g218l
d2g218l