Trwa ładowanie...
d14tinc

BGK, pomimo wysokiej ceny, przeanalizuje ofertę Sygnity na system centralny

24.09. Warszawa (PAP) - Pomimo dużej rozbieżności między budżetem projektu, a wartością oferty zaproponowanej przez Sygnity w przetargu na centralny system bankowy, BGK planuje...

d14tinc
d14tinc

24.09. Warszawa (PAP) - Pomimo dużej rozbieżności między budżetem projektu, a wartością oferty zaproponowanej przez Sygnity w przetargu na centralny system bankowy, BGK planuje dokładnie przeanalizować ofertę giełdowej spółki - poinformowała PAP rzeczniczka banku Anna Czyż.

"Pomimo dużej rozbieżności pomiędzy złożoną ofertą a kwotą planowaną na realizację zamówienia, bardzo dokładnie przeanalizujemy wszystkie elementy złożonej oferty" - powiedziała PAP Czyż w odpowiedzi na pytanie, czy wysoka wartość oferty oznacza konieczność unieważnienia postępowania.

"Jesteśmy bankiem publicznym o unikalnej roli, jaką jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego kraju. Ostateczną decyzję będziemy podejmować w sposób rozważny i odpowiedzialny, biorąc pod uwagę fakt, że wydatkujemy środki publiczne" - dodała.

W piątek 20 września odbyło się otwarcie ofert w przetargu na wdrożenie centralnego systemu bankowego w BGK. Jedyną ofertę złożyło konsorcjum Sygnity i HP Polska. Cena zaproponowana przez konsorcjum - 204,4 mln zł brutto była jednak znacząco wyższa niż budżet zamawiającego, który wynosi 78,4 mln zł brutto.

Do złożenia ofert w przetargu BGK oprócz konsorcjum HP i Sygnity zaproszone było także konsorcjum Accenture i Cube.ITG.(PAP)

gsu/ ana/

d14tinc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14tinc