Trwa ładowanie...
d4ml7e1
d4ml7e1

BGK sfinansuje budowę statku w polskiej stoczni

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił holenderskiej firmie C.V. MS ABIS Esbjerg kredytu o wartości 16 mln euro na zakup statku - poinformował w czwartek BGK. Statek ma powstać w polskiej stoczni, a jego wykonawcami będą dwie szczecińskie firmy.
Share
d4ml7e1

BGK wyjaśnił, że chodzi o morski statek wyspecjalizowany w przewozie nietypowych i wielkogabarytowych ładunków. Dodał, że na całym świecie jest zaledwie kilka takich statków.

"Jednostka powstanie w polskiej stoczni w ramach kontraktu eksportowego z holenderską firmą C.V. MS ABIS Esbjerg" - poinformował bank. Kluczowymi wykonawcami prac - jak podkreślił bank - będą dwie szczecińskie spółki: Partner Stocznia oraz K.G. Konstrukcje.

"Wejście w ten projekt jest naszym kolejnym krokiem nakierowanym na wspieranie polskich eksporterów i pierwszą z kilku tego typu transakcji, które planujemy zawrzeć w 2015 r." - podkreślił cytowany w komunikacie dyrektor departamentu wspierania eksportu w BGK Arkadiusz Zabłoński.

d4ml7e1

"Finansowe wspieranie eksportu, zarówno w ramach programu rządowego, jak i działalności własnej banku, stanowi jeden z filarów strategii rozwoju BGK w kolejnych latach. Tym samym polscy przedsiębiorcy, niezależnie od swojej wielkości i obszaru działania, mogą liczyć na wsparcie prowadzonej działalności eksportowej na wszystkich rynkach świata" - dodał Zabłoński.

BGK poinformował ponadto, że pracuje nad utworzeniem w ramach TFI BGK Funduszu Ekspansji Zagranicznej, który będzie oferował wsparcie kapitałowe dla inwestycji planowanych poza Polską.

Holenderska firma C.V. MS ABIS Esbjerg działa w branży transportu morskiego.

d4ml7e1

Podziel się opinią

Share
d4ml7e1
d4ml7e1