Trwa ładowanie...
d4edh5u

BGŻ BNP Paribas ma przedwstępną umowę nabycia Sygma Bank Polska za 200 mln zł

Warszawa, 29.07.2015 (ISBnews) - Bank BGŻ BNP Paribas zawarł z Sygma Banque SA, z siedzibą w Paryżu przedwstępną umowę nabycia 100% akcji Sygma Bank Polska za cenę 200 mln zł oraz 100% akcji Laser Services Polska za cenę 11 mln zł, podał bank.

Share
d4edh5u

Przyrzeczona umowa nabycia akcji Sygma Bank Polska zostanie zawarta po spełnieniu się następujących warunków zawieszających: (i) zarejestrowanie Sygma Bank Polska w rejestrze przedsiębiorców KRS; (ii) udzielenie przez Komisję Nadzoru Finansowego zezwoleń i decyzji wymaganych zgodnie z ustawą Prawo Bankowe oraz (iii) wejście w życie uchwały rady nadzorczej BGŻ BNPP w przedmiocie wyrażenia zgody na nabycie akcji Sygma Bank Polska przez BGŻ BNPP, podano w komunikacie.

Przyrzeczona umowa nabycia akcji LSP zostanie zawarta po spełnieniu się następujących warunków zawieszających: (i) nabycie 100% akcji Sygma Bank Polska przez BGŻ BNPP oraz (ii) wejście w życie uchwały rady nadzorczej BGŻ BNPP w przedmiocie wyrażenia zgody na nabycie akcji LSP przez BGŻ BNPP.

"Sygma Banque jest podmiotem powiązanym z bankiem, należy do grupy BNP Paribas, przy czym 100% udziałów w Sygma Banque należy do Grupy LaSer, której 100% właścicielem jest BNP Paribas Personal Finance. W procesie reorganizacji działalności Grupy BNP Paribas Personal Finance, Sygma Banque zostanie połączony z BNP Paribas Personal Finance, który stanie się następcą prawnym Sygma Banque" - czytamy w komunikacie.

d4edh5u

Sygma Bank Polska to bank krajowy, który zostanie utworzony w wyniku przekształcenia Sygma Banque SA Oddział w Polsce poprzez wniesienie tytułem wkładu niepieniężnego wszystkich składników majątkowych oddziału. Zarejestrowanie Sygma Bank Polska w rejestrze przedsiębiorców KRS planowane jest w najbliższym czasie. Sygma Bank Polska będzie kontynuował działalność i strategię Sygma Banque SA Oddział w Polsce, podano także.

LSP to spółka świadcząca na rzecz Sygma Banque SA Oddział w Polsce usługi polegające na organizowaniu i oferowaniu pożyczek i kredytów konsumenckich oraz wykonywaniu innych czynności faktycznych związanych z działalnością bankową.

Sygma Banque SA Oddział w Polsce jest jednym z liderów na rynku kredytów konsumenckich obecnym w Polsce od roku 1988, który specjalizuje się w aktywnym wspieraniu sieci detalicznych poprzez usługi finansowe i pozafinansowe przeznaczone dla ich klientów, w szczególności karty kredytowe, kredyty ratalne oraz pożyczki gotówkowe. Sygma Banque SA Oddział w Polsce posiada ponad 1 mln aktywnych klientów i portfel kredytowy o wartości 1,4 mld zł, podkreślono w materiale.

"Zarząd banku oczekuje, że przejęcie Sygma Banku Polska rozszerzy posiadaną przez BGŻ BNPP ofertę produktową na polskim rynku produktów 'consumer finance', co będzie miało pozytywny wpływ na przychody banku, przy nieznacznie negatywnym wpływie na poziom współczynników kapitałowych" - czytamy dalej.

d4edh5u

Bank podkreślił też, że transakcja przejęcia Sygma Bank Polska przez BGŻ BNPP jest zgodna ze zobowiązaniem złożonym wobec Komisji Nadzoru Finansowego przez BNP Paribas SA przy przejęciu Banku Gospodarki Żywnościowej dotyczącym połączenia działalności Sygma Banque SA Oddział w Polsce z działalnością BGŻ BNPP.

Bank BGŻ BNP Paribas jest 7. co do wielkości bankiem z łącznymi aktywami na poziomie 63,6 mld zł. Wartość depozytów wyniosła 46,8 mld zł, a kredytów 49,8 mld zł na koniec 2014 r.

(ISBnews)

d4edh5u

Podziel się opinią

Share
d4edh5u
d4edh5u