Trwa ładowanie...
d1b3820

BIEC: BOP wzrósł o 0,9 pkt w III, wciąż dobra koniunktura na rynku pracy

Warszawa, 10.04.2017 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy (BOP) - wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy - wzrósł o 0,9 pkt m/m i wyniósł 219,5 pkt w marcu 2017 r., podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

Share
d1b3820

"W większości kraju ogłoszeń nie przybyło, ani nie ubyło. Liczba ofert pozostaje na wysokim poziomie w stosunku do miesięcy poprzednich. Po okresie obniżania, wskazówka zegara rynku ofert pracy zwróciła się ku górze, co oznacza sygnał pozytywnego wpływu koniunktury gospodarczej na rynek ofert pracy. Stopa bezrobocia rejestrowanego nadal spada" - czytamy w raporcie.

W marcu br. liczba ofert pracy w internecie nie zmieniła się znacząco w większości województw. Największy wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników zaobserwowano w woj. dolnośląskim.

"Z punktu widzenia grup kategorii ofert pracy, największy wzrost w marcu br. wystąpił w naukach społecznych, nieco mniejszy w usługach, a najmniejszy wzrost dotyczył zawodów wymagających wykształcenia w naukach ścisłych i inżynieryjnych. Zapotrzebowanie na pracowników fizycznych również wzrosło, w tempie niemal dorównującym temu odnotowanemu dla nauk społecznych" - czytamy w materiale.

Barometr Ofert Pracy powstaje na podstawie ogłaszanych w internecie ofert pracy przy współpracy Katedry Makroekonomii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

(ISBnews)

d1b3820

Podziel się opinią

Share
d1b3820
d1b3820