Trwa ładowanie...
d2gvku7
d2gvku7

BIEC: BOP wzrósł we IX, pozytywne zmiany na rynku ofert pracy utrzymują się

Warszawa, 10.10.2014 (ISBnews) - Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, wzrósł o 2,6 pkt m/m i wyniósł 142,6 pkt we wrześniu, podało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC). Analitycy podkreślają, że pozytywne zmiany na rynku ofert pracy utrzymują się, pomimo pewnych niepokojących sygnałów płynących z gospodarki.
Share
d2gvku7

"Barometr Ofert Pracy, wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ofert pracy, we wrześniu po raz kolejny z rzędu wzrósł. Pozytywne zmiany na rynku ofert pracy utrzymują się, pomimo pewnych niepokojących sygnałów płynących z gospodarki. Zmiany ogłoszeń o zatrudnieniu w województwach, jak i branżach przedsiębiorstw stają się jednak coraz bardziej zróżnicowane, co może być przejawem wygasania wzrostowych tendencji na rynku ofert pracy w niektórych obszarach kraju" - czytamy w raporcie.

We wrześniu w połowie województw notujemy wzrost liczby ofert pracy, w pozostałych zaś ich spadek. Tak znacznego ich zróżnicowania pomiędzy województwami nie obserwowaliśmy od kilku miesięcy, podkreśla BIEC.

"Regionami, w których ofert nadal dynamicznie przybywa są woj. wielkopolskie i pomorskie. W mazowieckim i małopolskim liczba ogłoszeń o zatrudnieniu wzrasta nieco wolniej, ale stabilnie. W ostatnim miesiącu ich liczba zwiększyła się również w woj. śląskim, dolnośląskim oraz lubuskim i lubelskim. Ich wzrost był jednak słabszy niż przed miesiącem. W żadnym z województw nie obserwujemy w chwili obecnej wyraźnej spadkowej tendencji" - czytamy dalej.

Spośród trzech sektorów przedsiębiorstw - produkcyjnego, usługowego i rolniczego, najwięcej ofert pracy generuje sektor usługowy. Obecnie przedsiębiorstwa należące do tego sektora publikują 3?4 ogółu internetowych ofert pracy, te z sektora produkcyjnego - 23%. Pozostałe oferty pochodzą z rolnictwa, podało także Biuro.

(ISBnews)

d2gvku7

Podziel się opinią

Share
d2gvku7
d2gvku7